PM: Valitsus nõustus ETV ja Eesti Raadio liitmise kavaga

16. jaanuar 2004, 08:13

Valitsus toetas eilsel kabinetiistungil ühtse rahvusringhäälingu loomist, kuid otsustas tele- ja raadiokontserni rahastamise kinnitada alles kevadel.

Valitsuse pressinõunik Hanna Hinrikus ütles, et ministrid nõustusid ühinemise aluseks võtma kultuuriministeeriumi esitatud ajakava, kirjutab Postimees.

See näeb muu hulgas ette uue digitaaltelevisiooni programmi käivitamist ja rahvusringhäälingu uue juhatuse valimist juba järgmisel aastal. Samas tõdes Hinrikus, et eile tegevuskavas esitatud vajaliku raha hulka valitsus ei arutanud. Rahandusministri Taavi Veskimägi hinnangul tuleks loodava Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) rahastamist arutada riigieelarve strateegiaga ühiselt.

«Seega enne mai keskpaika rahvusringhäälingule eraldatava raha hulka ei otsustata,» lausus Hinrikus. Ta lisas, et põhimõtteliselt oli valitsus nõus stabiilse finantseerimisskeemi väljatöötamisega. Esitatud tegevuskava näeb ette, et ERRi riigitoetus pannakse paika vähemalt kolmeks aastaks.

Senises kavas soovitakse ERRi riigitoetuse kasvu igal aastal vähemalt 17%, ulatudes 2007. aastal 549 miljoni kroonini. Samaks ajaks valmiva uue tele- ja raadiomaja maksumuseks hinnatakse 125 miljonit krooni, 30 miljonit krooni loodetakse saada seniste tele- ja raadiomajade müügist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing