Justiitsminister nõuab lennusadama valdajate jätmist tollitsoonita

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 16:09

Justiitsminister saatis tolliametile kirja, milles nõuab AS BPV esitatud Lennusadama ajutise tollikontrolli tsooni taotluse rahuldamata jätmist.

Riigi kindel seisukoht on, et Lennusadama ehitiste ja rajatiste praeguste valdajate valdus on ebaseaduslik ning seetõttu keeldub justiitsminister kui riigi seaduslik esindaja taotletud kooskõlastuse andmisest, edastas justiitsministeeriumi esindaja.

?Sisuliselt tähendab tollikontrolli tsooni loomine seda, et vastaval alal saab tolliformaalsusi teostada. AS BPV huvi tollikontrolli tsooni loomise suhtes seisneb ilmselt nende soovis arendada Lennusadamas rahvusvahelist liiklusega seotud sadamategevust. Siinkohal tuleb aga märkida, et sadamategevuse arendamiseks ei piisa üksnes tollikontrolli tsooni loomisest, vaid ennekõike on sadamategevuse arendamiseks vajalik sadamapassi olemasolu,? sõnas pressiteate vahendusel justiitsministeeriumi kohtuhaldustalituse nõunik Kristjan Siigur.

Enne 1940. aastat Eesti Vabariigile kuulunud territooriumi ja sellel asuvate ehitiste omanikelugu on kirju. Vene okupatsioonivägede valduses olnud ehitised/rajatised müüdi enne varade riigistamist 1990. aastal edasi ÜE-le B E. 26.sept. 1997. aastal esitas riik hagi kinnistu nõudmiseks oma valdusse ja riigi omandiõiguse tunnustamiseks. Samal aastal sõlmitud lepingu kohaselt omandasid ASid Verest ja Agrion Partion ÜE B E-lt vaidlusalused ehitised, olles teadlikud riigipoolsest nõudest.

2000. aasta sügisel rahuldas kohus Eesti Vabariigi hagi kõnealuse territooriumi ja ehitiste-rajatiste suhtes ning OÜ B E esitas apellatsiooni. 2002. a. septembris tegi AS Varest ja OÜ Agrin Pariton juht Aleksandr Rotko justiitsministeeriumile ettepaneku sõlmida kohtulik kompromiss, millega firma oleks saanud krundi soodustingimustel omandada. Justiitsminister keeldus kompromissettepanekust, kuna see oleks vastuolus riigi õigusega vaidlusalusele kinnistule.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing