MicroLink käivitas Balti riike ühendava magistraalvõrgu

17. veebruar 2004, 10:32

Baltimaade suurim IT-firma MicroLink käivitas veebruaris uue, maksimaalselt 310 Mbps kiirusega fiiber-optilise üle-Baltikumilise andmeside magistraalvõrgu.

Tegu on esimese andmesidelahendusega, kus võrguteenuse pakkuja omab ühte 3 riiki katvat võrgulahendust ning sinna juurde kuuluvat kohapealset teenindusmeeskonda, teatas ettevõte.

MicroLinki hinnangul on võrgu andmeedastuskiirus kuni 1000 korda kiirem kui enamuse ettevõtete poolt täna Balti riikide vahel kasutavad ühendused.

Ringikujuline baasvõrk ühendab endas 3 sidekanalit (Tallinn - Riia, Tallinn - Vilnius, Riia - Vilnius), igaüks kiirusega 155 Mbps, tulevikus on võimalik ka kanalite lisamine või kiiruste tõstmine. Kõik sõlmed on ühendatud omavahel kahe sõltumatu ühendusega, et ühe ühenduse katkemisel suunata kogu liiklus automaatselt ümber teisele. Võrk on ühtne, keskselt administreeritav ja monitooritav ning kliendi teenus kõigis riikides baseerub ühtsetel alustel.

'Meie oluliseks eeliseks on aktiivselt tegutsevad andmesideteenuste üksused kõikides Balti riikides,' ütles MicroLinki võrguteenuste osakonna juhataja Tõnu Teeveer.

'Kohalik teenindus igas riigis võimaldab pideva võrgu monitooringu üle kolme riigi, kesksüsteemide hoolduse ja igapäevase tehnilise valmisoleku. MicroLinki 5-aastane kogemus IT-süsteemide ning võrkude opereerimisel kõigis kolmes Balti riigis kindlustab ärikriitiliste rakenduste töös hoidmisel stabiilse ja usaldusväärse koostöö.'

MicroLink on Baltimaade suurim infotehnoloogiateenustele keskendunud kontsern. Microlinki tegevusaladeks on süsteemiintegratsioon, tarkvaraarendus, ärilahendused, andmeside, kesksüsteemide outsourcing ja PC-teenused ning telekommunikatsiooniseadmete tootmine (SAF Tehnika). Grupi käive oli 2002/2003 finantsaastal 895 miljonit krooni ning käesoleva aasta detsembris töötas ettevõttes 683 inimest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing