Thulema uus juht tahab kasumi kolmekordistada

03. märts 2004, 15:57

Esmaspäeval ametisse asunud mööblifirma Thulema uus tegevjuht Arno Otstavel tahab kolmekordistada ettevõtte kasumi.

'Thulema on viimaste aastate jooksul panustanud tootearendusse ja nüüd peaks minema marjade noppimiseks,' ütles Otstavel.

Uue juhi esimene eesmärk on saada 2004. aasta kasumiks üle 2 mln krooni, käibeks 90 mln krooni. Viimane oleks 14 mln krooni rohkem kui eelmisel aastal, mil kasumit teeniti 800 000 krooni.

Varem Eesti Energias töötanud ja Elioni elektroonilisi müügikanaleid juhtinud Otstavel ütles, et üks tema eesmärkidest on ka Thulema tootmismahtude suurendamine. Samuti loodab uus juht läbi viia Skandinaavia turgudele sisenemise, mis on Thulema eesmärk olnud tükk aega. Praegu ekspordib Thulema umbes 20% oma toodangust, peamiselt Baltimaadesse, Soome, Rootsi ja Venemaale.

'Ma ei ole õppinud puidutöötlemist, peamine kokkupuude on olnud kasutajana,' rääkis inseneriharidusega Otstavel. 'Üritan sisse tuua kliendivaadet ja jalad maas edasilükkamise jõudu.'

Thulema hakkas aktiivselt uut juhti otsima möödunud aasta oktoobris. Ettevõtte senine juht ja 50% omanik August Kull oli Otstaveli sõnul jõudnud faasi, kus soovis keskenduda Thulema pikaaegsetele strateegiatele. Kull juhtis ettevõtet 12 aastat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing