PM: Õmblejad said kingiks vanad jõulukommid

04. märts 2004, 08:10

Kavastu õmblusfirma Tridentes Production Rootsis elavad omanikud saatsid töötajatele kingiks jõulukomme, mille müügitähtaeg oli 2002. aasta november.

Postimees kirjutab, et koos tavapärase õmblemiseks kasutatava riidematerjaliga tõi kaubaauto 20. veebruaril Rootsist laadungi 700grammiseid plastist kommikarpe, mille kaanepildil korjavad päkapikud saanilt lumme varisenud maiustusi. God Jul, soovib punakiri pildi kõrval.

Et lagritsa- ja lagritsasegu kommid olid kipra ja kõveraks tõmbunud, taipas keegi Tridentes Productioni töötajaist heita pilgu etiketile. Sellel seisis must valgel «Mindst holdbar til / Best f¸r / Parasta ennen: 15.11.2002.»

Ühena enam kui poolesajast Kavastu õmblusvabriku töötajast magusakarbi pihku saanud õmblejanna rääkis, et pahaaimamatult esimesi komme suhu pistnud tundsid, kuidas suutäis hakkab mälumisel vahutama.

Õmblejanna tunnistas, et töökoha kaotuse hirmus ei hakanud ükski õmblusfirma palgaline avalikult ja valjuhääli nördimust välja näitama, ehkki omavahel kiruti ja ilguti Rootsis tegutsevate omanike ihnsust.

Õmblejanna kinnitusel on Rootsist aeg-ajalt saadetud ka riideid ning need on miinimumpalgale lähedase teenistusega vabrikutöölised ka tänuga vastu võtnud. Söömiseks mõeldud kraami pole aga seni Kavastusse veetud.

«Eks nad usu ise siiralt, et tegid ka neid komme saates head,» oletas õmblejanna. «Aga ausalt öelda tekkis minul küll tunne, et meid peetakse mingiteks võsainimesteks.»

Tridentes Productioni direktor ja üks omanikke Mart Logina väitis, et õmblusfirma pole töötajaile komme jaganud, ning soovitas nende päritolu kohta küsida töötajailt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing