Maksu- ja tolliamet saadab sel nädalal välja maamaksuteated

10. märts 2004, 14:34

Maksu- ja tolliamet saadab selle nädala jooksul välja maamaksuteated.
Nende alusel saavad isikud tasuda seadusest tuleneva esimese kolmandiku maamaksust tähtajaga 15. aprill, teatas maksu- ja tolliamet.

Esimene kogus maksuteadetest on tänaseks maksumaksjatele juba välja saadetud. Uudsena on maksuteated sel aastal kahepoolsed ja maksumaksjad võivad saada ühes ümbrikus mitu maksuteadet juhul, kui nende omanduses või kasutuses olev maa asub erinevate omavalitsusüksuste piires.

Käesoleval aastal esitavad kohalikud omavalitsused esmakordselt maamaksu arvutamiseks vajalikud andmed e-maksuameti kaudu. Omavalitsuste edastatud andmed on aluseks ka maksuteadetele. Seega juhul, kui maaüksuse andmed ei ole õiged, palub MTA pöörduda selle kohaliku omavalitsuse poole, kus maaüksus asub. Maksuteatel on vastav info olemas.

Maatükkide kohta, mis esimest maksuteadete trükkimisest omavalitsuste hilise andmete edastamise tulemusel välja jäid, väljastatakse maksuteated 15. aprilliks ning nende maksumaksjate jaoks on esimese osa maamaksu tasumise tähtpäevaks 15. mai. Seadusest tulenevalt väljastatakse maksuteated maksumaksjatele hiljemalt 30 päeva enne maksu tasumise tähtpäeva.

Käesoleval aastal vormistab, trükib ja postitab maamaksuteated Eesti Maksekeskuse AS, kes valiti nende tööde tegemiseks välja riigihanke tulemusel.

Maamaksumäär alates 01.01. 2002 on 0,1 - 2,5 protsenti maa maksustamishinnast aastas. Põllumajandussaaduste tootmiseks kasutusel oleva haritava maa ja loodusliku rohumaa maamaksu määr on 0,1 - 2,0 protsenti maa maksustamishinnast aastas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing