Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Keskfraktsioon tahab muuta kogumispensionide rahastamist

16. märts 2004, 12:08

Riigikogu keskfraktsioon tahab seadusemuudatusega keelata järgmise aasta algusest sotsiaalmaksu neljaprotsendilise osa ülekandmise kogumispensionideks.

Vastava eelnõu esitasid täna parlamendi menetlusse fraktsiooni liikmed Vilja Savisaar, Toomas Varek, Mark Soosaar ja Värner Lootsmann, teatas fraktsiooni pressiesindaja.

Eelnõu algatajad on seisukohal, et lubamatu on kulutada sotsiaalmaksu vahendeid tulevaste pensionäride pensionideks olukorras, kus praegused pensionimäärad ei taga enamusele pensionäridest isegi praegust tegelikku toimetulekumiinimumi.

?Olukord, kus kogumispensionide reform viiakse läbi oma tööelu lõpetanud tänaste pensionäride kindlustatuse arvelt on ebaõiglane ja vajab kiiret muutmist. Tänased pensionärid on oma panuse ühiskonnale juba andnud ja neil on õigus oma pensioniraha täies mahus kätte saada,? rõhutas Vilja Savisaar.

Eelnõu eesmärgi kohaselt tuleb kogumispensioni rahastamisallikad leida riigieelarve teistest vahenditest, jättes puutumata riikliku pensionikindlustuse 20% osa sotsiaalmaksust.


�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing