USA börsid jäid esimeses kvartalis miinusesse

01. aprill 2004, 09:38

Dow Jones ja Nasdaqi koondindeks jäid lõppenud kvartalis esimest korda viimase aasta jooksul miinusesse, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Esimesena mainitu kaotas kvartaliga 0,9% ja teine 0,5%. Indeksid lõpetasid eile vastavalt 10357 ja 1994 punktil, tehes mõlemad päevaga läbi marginaalse languse.

Investoritele tegi eile muret, et Chigago piirkonna ostujuhtide arvates pole tööturu olukord hetkel kiita. Tööturu olukorda hindav indeks langes veebruari 54,8 punktilt märtsis 49,2 punktini. Indeks alla 50 punkti tähendab olukorra halvenemist.
See tekitas investorites hirmu, et homme avaldav märtsikuu USA töökohtade arvu näitaja ei pruugigi tulla nii positiivne kui eelnevalt oodatud.

Ostujuhtide ärikliima indeks langes kuuga 63,6 punktilt 57,6 punktini, mis näitab et juhtivettevõtete hinnangul kompaniide olukord paraneb aga mitte enam nii tugevalt kui veebruaris.

Samuti kahanes USA Kaubandusministeeriumi sõnul tehaste uute tellimuste kasvutempo jaanuari 0,9%lt veebruaris 0,3%ni.

?Ostujuhtide raport ja tehaste tellimused pakkusid väikse pettumuse,? ütles Lord Abbett Co vanemstrateeg Milton Ezrati. ?Uudised polnud halvad aga nad valmistasid siiski pettumuse,? lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing