Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Res Publica läks märtsis toetuselt Keskerakonnast mööda

01. aprill 2004, 08:02

Kui Riigikogu valimised toimunuks märtsis, oleks enim hääli kogunud valitsusliidu juhtpartei Res Publica, mida toetab 15 protsenti valimisealisest kodanikest.

Turu-uuringute ASi küsitlue kohaselt on teisel kohal Keskerakond 14 protsendiga ja kolmandal Reformierakond, kelle poolt andnuks hääle 12 protsenti valimisealistest kodanikest, kirjutab Postimees.

Rahvaliitu ja sotsiaaldemokraate toetas võrdselt kaheksa protsenti valimisealistest. Riigikokku poleks märtsi tulemuste põhjal jõudnud Isamaaliit, kelle toetus oli neli protsenti, jäädes seega alla viieprotsendise valimiskünnise.

Sotsioloog Liisa Talving ütles tulemusi kommenteerides, et võrreldes veebruariga erakondade toetusprotsentides kuigi suuri muutusi toimunud ei ole, kuid kohad on omavahel vahetanud kaks esimest ? Res Publica edestab nüüd pikka aega populaarsuselt esimest, Keskerakonda väga napilt, aga siiski. Võrreldes veebruariga on toetus Res Publicale kasvanud kahe ja Keskerakonnale vähenenud samuti kahe protsendipunkti võrra.

«Võimalik, et Keskerakonna toetust on kahandanud partei sisetülid, mis küsitluse alguseks ei olnud küll avalikkuse ette jõudnud, kuid küsitlusaja kestel teatud määral juba ilmsiks tulid,» leidis Talving.

Sotsioloog lisas, et Res Publica toetuse kasv võib muu hulgas olla seotud avatud nimekirjade eest võitlemisega europarlamendi valimistel.

Reformierakond on võrreldes veebruariga kasvatanud toetust kolme protsendipunkti võrra, millega on parteidest suurim tõusja. Turu-uuringute firma seletab seda muu hulgas asjaoluga, et erakonna esinumbrid on pidevalt n-ö pildil püsinud ? ELiga seotud teemadel Siim Kallas kui eurovolinik ja Kristiina Ojuland kui Euroopa Nõukogu peasekretäri kandidaat.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing