PM: Seaduseauk päästab maist Euroopasse tööle

06. aprill 2004, 08:06

Hoolimata uutele tööjõu liikumise seatud piirangutest pääseksid eestlased seaduseaugu tõttu ELis lihtsamatesse ametitesse renditööjõuna juba 1. maist.

Tööjõuvahendusfirma Personalipunkt Extra tegevdirektori Herdis Ojasu sõnul oleks umbes kolmandik nende poole pöörduvatest tööotsijatest nõus kohe minema välisriiki tööle. Palju on hotellide-restoranide töötajaid, ehitajaid, ettekandjaid ning floriste, kellel kas Eestis töö puudub või on palk väike, kirjutab Postimees.

«Nüüd on ka Soome ettevõtted, kes töötajaid vajaksid, leidnud võimaluse, kuidas saaks uutest liikmesriikidest töötajaid värvata juba maist,» rääkis Ojasu.

Nimelt võivad uued liikmesriigid alates maist kõikjal ELis osutada vabalt teenuseid, sealhulgas tegeleda ka tööjõu rentimisega.

Hoolimata tööjõu liikumise piirangutest saaksid seega tööseadusandluse puudusi ära kasutades eestlased tööd näiteks Soomes ehitajana, keevitajana või ettekandjana, ilma tööluba vajamata.

Soome ettevõtted maksavad Eestis registreeritud töövahendajale teenuse eest renti, millest makstakse töötajatele Eesti poolelt palka ja ka maksud laekuvad Eesti riigile.

Soome ettevõtted otsivad praegu aktiivselt ettekandjaid, kokki, ehitus- ja metallitöölisi. «Näiteks ettekandjate miinimumtasu küünib Soomes üle saja krooni tunnist ja renditud töötaja hakkab vähemalt nii palju teenima,» ütles Ojasu.

Seaduseauk valmistab Soome poliitikutele peavalu. Tööminister Tarja Filatov kinnitas Helsingin Sanomatele, et töösuhete seaduslikkuse kontroll on raskendatud. Soome parlament asub arutama ka piirangute lõpetamist varem kui kahe aasta pärast.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing