Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tolli infosüsteem töötab vastu 1. maid katkestustega

23. aprill 2004, 10:34

Eesti tolli infosüsteemide ühendamisel Euroopa Liidu omadega ööl vastu 1. maid esineb süsteemide töös katkestusi, teatas maksu- ja tolliamet.

Tollideklaratsioonide töötlemise süsteem ASYCUDA ühendatakse Euroopa Liidu tollitariifistikuga tagamaks Euroopa Liidus kehtestatud tollimaksude kogumine ning ettenähtud meetmete rakendamine. Transiidisüsteem ENCTS ühendatakse Euroopa Liidu transiidisüsteemiga NCTS.

Maksu- ja tolliamet juhib klientide tähelepanu asjaolule, et tolliinfosüsteemi ASYCUDA katkestus leiab aset 30.04 kella 20.00 kuni 01.05 südaööni ning transiidisüsteemis ENCTS töös on katekestus alates 30.04 kella 23.00 kuni 01.05 kell 02.00.

Eeltoodud ajavahemikel ei toimu tollideklaratsioonide vormistamist sisemaa tollipunktides, piiritollipunktides toimub tollivormistus ainult paberkandjal ja e-tollimist kasutavatel deklarantidel ei ole võimalik edastada tollile tollideklaratsioone elektroonilisel teel. Ühtlasi tuleks 30.04 õhtuks ära teha kõik tollivormistusega seotud pangaülekanded, sest tolliinfosüsteemi peale kella 20.00 laekumisi ei kanta.

Kauba eksportijatel palub maksuhaldur arvestada asjaoluga, et kui kauba saaja on Euroopa Ühenduse isik ja kaubaks on Eestis vabas ringluses olev kaup ning see toimetatakse teise liikmesriiki meretranspordiga, mis väljub ööl vastu 01.05 peale südaööd, siis sellisele kaubale ekspordiks tollideklaratsiooni ei vormistata.

Kui ekspordi tollideklaratsioon on siiski eelnevalt tollis aktsepteeritud, siis sellised deklaratsioonid tuleb kehtetuks tunnistada. Sel perioodil Eestis liikmesriiki suunduvale kaubale on soovitav võimalusel kaasa anda EUR.1 dokument, mis on ühtlasi kauba tollistaatuse tõendamiseks.

Juhul, kui kauba tollistaatuse tõendamisega tekib liikmesriikides probleeme, tuleb kauba saatjal pöörduda asukohajärgsesse tolliasutusse, kus väljastatakse tollistaatust tõendav dokument T2L tagantjärele.

Ekspordiks deklareeritud kaup, millele on järgnevaks protseduuriks kohaldatud tollitransiti lõpetatakse piiril kehtiva korra alusel, välja arvatud TIR-veosed.

TIR-vedajad peavad arvestama asjaoluga, et TIR-veoetapi avamisel tuleb juba selle vormistamisel piiraja määramisel teada, millal veos jõuab esimesse sisepiiripunkti (nt Vanasadamasse). Pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga ei saa liikmesriikide piiridel enam vormistada TIR veoetappi.

Kõik Eestis alustatud TIR-veoetapid, mis jõuavad Eesti-Läti piirile enne 1. maid 2004, lõpetatakse Eestis. Kõik TIR-veoetapid, mis jõuavad piirile pärast 1. maid 2004, peavad jätkama liikumist sihttolliasutuseni ühenduses vastavalt TIR veoetapi avamisel kasutusele võetud meetmetele.

Maksu- ja tolliamet juhib TIR-märkmiku valdajate tähelepanu vajadusele kinni pidada tolli poolt üleminekuajal Eesti territooriumi läbimiseks määratud piirajast. Amet palub klientidel segaduste vältimiseks lõpetada kõik tolliformaalsused 30. aprillil kella kaheksaks õhtul ning soovitab võimalusel selleks ajaks kaubavedusid üle piiri mitte planeerida.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing