EPL: Arste ärritas äramineku trahvi idee

30. juuni 2004, 09:16

Arstid on jahmunud haigekassa juhi Hannes Danilovi ideest, et välisriiki tööle minnes peaksid nad õppekulud kinni maksma.

Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov kirjutas eilse Eesti Päevalehe arvamusküljel, et arstide lahkumisel välisriiki tööle võiks neilt siinsed õppekulud välja nõuda. ?Miks mitte kehtestada tingimust, et kui noor meditsiinitöötaja lahkub viie aasta jooksul pärast kooli lõpetamist teise riiki tööle, katab ta oma õpetamiskulud ise või teeb seda välisriigi tööandja,? kirjutas ta.

Haridus- ja teadusminister Toivo Maimets märkis, et sellised võtted peaks jääma minevikku. ?Sellist sanktsiooni rakendati siis, kui Nõukogude Liidust inimesed emigreerusid. Siis võeti neilt haridusraha tagasi,? ütles ta.

Põhja-Eesti regionaalhaigla neurokirurgia keskuse juhataja Andres Ellamaa ei suutnud Danilovi artikli suhtes irooniat varjata. ?Selleks, et korvata meesõpetajate puudust koolides, tuleks keelata meestel, kes on õpetajaks õppinud, teistel elualadel töötamine,? muigas Ellamaa. ?See oleks vastavuses Danilovi artikli mõtte ja sisuga.?

Minister Maimetsa sõnul peaks riik, haridusministeerium kaasa arvatud, tegema kõik, et noortel oleks sellised töötingimused, et nad ei peaks minema mujalt tööd otsima.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing