Börsiülevaade: nafta hind on liiga kõrge isegi naftasektori aktsiate jaoks

24. september 2004, 09:43

Nafta hinnatõus uute rekordtasemete lähedale langetas eile USA aktsiaturgu, müüma hakati isegi hinnatõusu seniseid võitjaid, naftasektori aktsiaid.

Deutsche Bank alandas naftasektori soovitust ning eraldi veel maailma suurima börsil noteeritud naftakompanii ExxonMobili oma. Investeerimispank alandas ExxonMobili aktsiasoovitust varasemalt ?ostalt? ?hoiale?, sest aktsia hind on juba peaaegu saavutanud panga poolt seatud hinnasihi, mis on 51 dollarit. Exxon on Dow Jonesi tööstuskeskmise komponentidest selle aasta 16protsendilise hinnatõusuga teisel kohal. ?Praegu paistab, et aktsia hinnal on risk liikuda allapoole,? kirjutas panga naftasektori analüütik J.J. Traynor.

ExxonMobili <GR#US.GM> aktsia hind langes 2,25 protsenti 47,76 dollarini, kompanii suurima rivaali USAs, Chevron Texaco <GR#US.CVX> aktsia hind langes 1,54 protsendi võrra 52,32 dollarini. S P 500 energiasektori indeks langes 1,3 protsenti. Aasta algusega võrreldes on sektoriindeks kerkinud 21 protsenti, mis on suurim tõus kahekümne neljast arvutatavast sektoriindeksist.

?Tõenäosus, et naftahinnad hakkavad langema, on suurem kui see, et nad tõusevad edasi,? lausus uudisteagentuurile Bloomberg investeerimisfondi Denver Investment Advisor fondijuht Mark Adelmann, kelle hallata on 6,6 miljardi dollari väärtuses energeetikasektori aktsiaid. ?Energeetikasektori aktsiad kipuvad langema siis, kui naftahinnad hakkavad langema,? lisas ta.

Dow Jonesi tööstuskeskmine <GR#US.^DJI> langes 0,70 protsendi võrra, 10038,90 punktini<GR#US.^IXIC> , peamiselt tehnoloogiasektori ettevõtete aktsiate hinnaliikumist peegeldav Nasdaqi koondindeks kerkis 0,04 protsendi võrra 1886,43 punktini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing