Vähe pankrotte ? ohumärk Rootsi majanduses

08. november 2004, 14:42

Väike pankrottide arv on märk riskijulguse puudumisest, mis pidurdab majanduse kasvu, väidab Rootsi üks juhtivaid pankrotihaldureid Rolf Asbjörnsson.

Oktoobris alanes pankrottide arv Rootsis läinud aastaga võrreldes 21%. Pankrottide arv on vähenenud viimased seitse kuud järjest.

?Kui pankrotte on nii vähe, on see märk sellest, et midagi on valesti,? ütles Rolf Asbjörnsson ajalehele Dagens Industri. ?Sisuliselt väljendab pankrot seda, et keegi on julgenud riskida. Täna on aga väga vähe neid, kes riskida söandavad,? ütles ta, pannes osa ?süüst? ka Rootsi pankade arvele. Üheltpoolt lastakse raskustes firmadel pehmete laenudega edasi tegutseda, teisalt seatakse väikestele ja keskmise suurusega firmadele laenu saamiseks liiga karme tingimusi.

Ka riskikapitalistid ei ole oma raha käiku lasknud, uusi noteerimisi börsil on rekordiliselt vähe ning firmad teevad oma rahaga kõike muud kui investeerivad või palkavad töölisi. 2004. a tõotab muuhulgas kujuneda rekordiliseks oma-aktsiate tagasiostmise aastaks. 'Kõik see paneb majanduskasvule piduri,' ütles Asbjörnsson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing