Kohtla-Järve Soojus: lõime kommunaalteenuste pretsedendi

02. detsember 2004, 13:59

Individuaalseid soojalepinguid nõudnud korteriomanikke võitnud Kohtla-Järve Soojus teatas, et hindab lahendit teerajajaks kõigile kommunaalettevõtetele.

?Riigikohtu otsus on pretsedenti loov mitte ainult Kohtla-Järvel ja Jõhvis vaid kogu riigis,? kommenteeris AS Kohtla-Järve Soojus nõukogu liige Toomas Niinemäe. ?See otsus peaks andma suuremat kindlustunnet tegutsemiseks nii kõigile kaugkütteettevõtetele kui ka teistele kommunaalteenuste pakkujatele. Loodetavasti juurdub ühiskonnas arusaam, et kooselu puhul paljukorterilises majas ei saa iga korteriomanik teha, mis pähe tuleb ? mõned asjad tuleb ühiselt teha.?

Eelmise aasta veebruaris ühendas Kohtla-Järve Soojus Kalevi 16 korterelamu soojavõrgust lahti, kuna korteriühistu ei sõlminud soojuse ostu-müügilepingut ega lubanud mõõtesüsteeme kontrollida. Seejärel kaebasid osad korteriomanikud Kohtla-Järve Soojuse kohtusse, et kohustada ettevõtet sõlmima individuaalseid soojalepinguid. Kohtu esimeses astmes nad kaotasid, kuid said võidu ringkonnakohtus.

Riigikohus langetas 30. novembril otsuse, kus leidis, et küttesüsteem on korteriomanike kaasomandis ning seetõttu pole võimalik iga korteriomanikuga eraldi lepingut sõlmida. Kohus mõistis korteriomanikelt Kohtla-Järve Soojuse kasuks välja kohtukulud 15 000 krooni.

AS Kohtla-Järve Soojus juhatuse esimehe Ivo Kasaku sõnul kaalub ettevõte korteriomanikelt ka nende naabrite võlgade väljamõistmist, kuna pidi kogu kohtuvaidluse aja sooja andmist jätkama.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing