Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eile öösel rabandusega haiglasse viidud Iisraeli peaminister Ariel Sharon on raskes seisus.

05. jaanuar 2006, 15:34

Eile öösel rabandusega haiglasse viidud Iisraeli peaminister Ariel Sharon on raskes seisus.

Iisraeli peaminister Ariel Sharon (77) viidi kolmapäeva öösel haiglasse, kus avastati ajuverejooks. Talle tehti kuue ja seejärel kolme tunnine operatsioon, mille järel tema seisukord stabiliseerus. CNN teatel hoitakse Sharoni narkoosi ja respiraatori all vähemalt reedeni. Arstide sõnul on tema seis endiselt tõsine.

Iisraeli valitsusjuhi kohuseid täidab asepeaminister Ehud Olmert

Poliitikavaatlejate sõnul võib kahekordse peaministri ja endise kindrali Sharoni ootamatu surm segi paisata Lähis-Ida poliitilise olukorra, ohustada Palestiina rahuprotsessi ning tuua kaasa ettenägematuid tagajärgi eelolevatel valimistel piirkonnas.

Nii ähvardas hiljuti Palestiina liider Mahmoud Abbas ära jätta 25. jaanuaril toimuvad Palestiina parlamendivalimised, kui Iisrael ei luba palestiinlastel hääletada Jeruusalemmas. Samas on Palestiinal olnud tõsiseid raskusi korra tagamisega Gaza sektoris pärast Iisraeli vägede lahkumist septembris.

Prognoosimatuks on muutunud ka 28. märtsil toimuvate Iisraeli parlamendivalimiste tulemused, kus Sharon osaleb oma uue parteiga Kadima. Küsitluste andmeil juhib Kadima avaliku arvamuse küsitlusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing