Börsikommentaar: Mitmeks kvartalikasumiks Kalevil veel kinnisvara jätkub?

15. veebruar 2006, 09:03

Juba mitmendat järjestikust kvartalit saab Kalev kasumit vaid tänu kinnisvaratehingutele, magusatootmine on olnud kahjumlik.

Kui eelmisel kvartalil sai Kalev kasumit vaid tänu nn Tere maja müügist, siis magusatootja finantsaasta esimeses kvartalis said kasumit kinnisvaraga tegelev tütarfirma 7,9 miljonit krooni ning Vilma (1,0 miljonit krooni). Eelmisel kvartaliks oli Vilma kasum kahanenud 62 tuhandeks krooniks. Hansapanga analüütik Mihkel Torim nimetas tänases Äripäevas Kalevit kinnisvara arendavaks kommitootjaks.

Tundub, et magusatootmine niipea kasumit tootma ei pruugi hakata. Magusatoodete müügi kasv jõulukvartalis oli marginaalne. Arvestades, et sama kvartali majanduskasv riigis on väga kiire (võib olla isegi kahekohaline), on see näitaja ülimalt kehv. Arvestades Kalevi turuosa ning kaubamärgi tuntust, ootaks üheksa kuni kümneprotsendilise majanduskasvu juures vähemalt 25 kuni 30protsendilist magusamüügi kasvu.

Paistab, et ka järgmistel kvartalitel on Kalevi peamiseks kasumitoojateks kinnisvaraarendus, mille kohast kompetentsi ettevõtte finantsjuhi Tarmo Maasikamäe sõnul jagub. Kalevi kinnisvaraportfell on päris suur, aga sellele vaatamata tekib mul küsimus, mitu kvartalit saab veel Kalev näidata kasumit vaid tänu kinnisvaraarendusele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing