Linnugripi levik riigist riiki kiireneb

Gert D. Hankewitz 21. veebruar 2006, 13:42

Linnugripi levik riigist riiki aina kiireneb, täna teatasid haiguskollete avastamisest kaks uut riiki – Malaisia ja Ungari.

Sel kuul on linnugripi avastamisest teatanud 15 riiki ning viiruvorm H5N1, mis on senistel andmetel tapnud maailmas üle 90 inimese, levib üha kiiremini, vahendab Postimees Online Reutersit.

Euroopa riikides on sel kuul H5N1 linnugrippi avastatud Itaalias, Bulgaarias, Kreekas, Saksamaal, Austrias, Sloveenias, Prantsusmaal, Horvaatias ja Ungaris.

Kokku on alates 2003. aastast linnugripp avastatud enam kui 30 riigis, seitsmes neist on olnud ka inimnakatumisi.
Eile teatas esimestest linnugripijuhtumitest oma territooriumil Bosnia. Malaisa võimude teatel tappis H5N1 tüvega viirus kanu pealinna Kuala Lumpuri lähistel.
Ungari valitsus teatas, et eelmisel nädalal leiti riigis kolm surnud luike ning laboritulemused kinnitasid, et nad surid linnugrippi.
Saksamaal on metslindude hulgas tuvastatud juba 103 linnugripijuhtumit ning võimud kardavad, et see võib peatselt jõuda linnufarmidesse.

Maailma Tervishoiuorganisatsioon WHO teatas eile, et H5N1 tüvega viiruse muteerumine on muutnud selle oluliselt vastupidavamaks ja ohtlikumaks näiteks kanadele. Ohtlikkus inimestele WHO andmetel siiski suurenenud ei ole.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing