Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Valitsus ei toetanud pensionikindlustuse seaduse muutmist

Liis Kängsepp 23. veebruar 2006, 10:38

Valitsus ei toetanud ideed, mis tagaks pensionide stabiilse tõusu sõltuvalt makstavate töötasude ja muude sotsiaalmaksuga maksustatavate tulude kasvust.

Valitsus ei toetanud Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni poolt algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse muudatusi, mille eesmärgiks on luua olukord, mis tagaks pensionide stabiilse tõusu sõltuvalt makstavate töötasude ja muude sotsiaalmaksuga maksustatavate tulude kasvust.

Valitsus jagab seisukohta, et antud eelnõu tooks riiklikule pensionikindlustuse eelarvele kaasa pikaajalise defitsiidi ning ohustaks sellega ka riigi finantsilist jätkusuutlikkust. Prognooside kohaselt suureneks riikliku pensionikindlustuste eelarve defitsiit 2007. aastal üle miljardi krooni ning stabiliseeruks järgnevaks mitmekümneks aastaks keskmiselt 0,6-1 protsendi tasemele SKP-st.

Pikema ajaperioodi vältel tuleks kulude katteks laenata vahendeid juurde. Pideva finantseerimisvajaduse tõttu on oht sattuda olukorda, kus intressimaksed olemasolevalt võlalt sunnivad valitsust vähendama riigi normaalseks eksisteerimiseks vajalikke kulutusi, sest eelarvepoliitika on dikteeritud võetud kohustuste poolt tekitatava survega.

Eelnõu kohaselt indekseeritaks alates 1. jaanuarist 2007. a igal aastal riiklikke pensione indeksiga, mille väärtus on võrdne sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise aastase kasvuga.

Kehtiva seaduse alusel indekseeritakse riiklikke pensione igal aastal indeksiga, mille väärtus on tarbijahinnaindeksi aastase kasvu ja sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise aastase kasvu aritmeetiline keskmine.

Eelnõu algataja hinnangul ei kaasne seadusemuudatuste jõustumisel täiendavaid rahalisi kulutusi ega teki lisatulusid. Eelnõu algataja on seisukohal, et seadusemuudatuse vastuvõtmine suurendab pensionäride kindlustunnet.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing