PM: Vanalinna ähvardab kustutamine maailmapärandi nimekirjast

06. märts 2006, 07:46

Rahvusvaheline eksperthinnang kritiseerib Tallinna linnaplaneerimist, sealhulgas Viru hotelli juurdeehituse projekti.

Sellele ehitusloa andmine võib vanalinna jätta välja maailma kultuuripärandi nimekirjast, kirjutab Postimees.

Mullu detsembri algul käis UNESCO Eesti komisjoni kutsel Tallinnas maailmapärandi komitee ekspert Giorgio Piccinato, et hinnata kinnisvaraarendusest tulenevaid ohtusid Tallinna ajaloolisele keskusele. Reedel linnavalitsusse jõudnud aruandes soovitab ekspert jätta «Viru poja» ehitamata ja Skoone bastioni erastamata ning kritiseerib linnaplaneerijate senist tööd.

«Viru hotelli asukoht vanalinna kõrval on juba praegu piisavalt halb, sest hoone suuruse tõttu paistab see vanalinna kõrval liialt silma,» ütles UNESCO ekspert. «Laiendus teeb asja veelgi halvemaks ja sulgeb vaate vanalinnale kirde poolt.»

Piccinato nentis raportis, et Viru hotelli laiendamisprojekt toob kaasa mitu probleemi, samuti on Viru väljak raporti järgi ehitustegevuse suhtes eriti tundlik. Planeeritav laiendus rikub Piccinato hinnangul ajalooliseks saanud arhitektuuristiiliga Viru hotelli hoone väljanägemist.

UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni nõukogu liikme Jaan Tamme arvates on eksperdi antud hinnang karm ja sellega tuleks väga tõsiselt arvestada.

«Tallinna linnavalitsus peaks üle vaatama kõik planeeringud, mis reaalselt võivad muuta vanalinna ja selle puhvertsooni olukorda halvemaks,» ütles Tamm. «Eelkõige muidugi need, mis kipuvad varjama vaateid vanalinnale või on oma mahult liiga suured. Osa neist planeeringutest on seitse-kaheksa aastad vanad ning juba seetõttu moraalselt vananenud,» lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing