Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti kogemused on Ukrainas hinnatud

10. märts 2006, 14:01

Järgmisel nädalal sõidab Ukrainasse grupp Eesti omavalitsustegelasi jagamaks oma kogemusi sealsete kolleegidega.

Visiit on osa pikemast koostööst eestlaste ja Ukraina Tšernigivi oblasti vahel.

'Ukraina ja Eesti tulevad sarnasest minevikust ning täna seisavad Ukraina omavalitsused vastamisi samade probleemidega kui meie 1990-ndate alguses,' ütles koostööprojekti juht Heiko Pääbo.

Tema sõnul on Ukrainas väga hinnatud just eestlaste praktilised kogemused. Ukrainlaste peamine huvi on kohalike omavalitsuste reform ja Euroopa Liidu projektidest tulevate ressursside kasutamine kohalikuks arenguks.

Õppereis on teine osa Tartu Ülikooli Euroopa Kolledži projektist mille eesmärk on kogemuste vahetus Eesti ja Ukraina vahel. Eelmise aasta novembris olid Eestis Tšernigivi oblasti omavalitsuse töötajad.

Projekti peamiseks eesmärgiks oli tutvustada Tšernigivi oblasti kohalike omavalitsuste ametnikele Euroopa Liidu integratsiooni kogemust ning näidata erinevaid võimalusi, mida tšernigivlased saaksid kasutada oma regiooni arenguks.

Visiidid saavad teoks tänu Avatud Eesti Fondi Ida-Ida programmi rahastusele. Tartu Ülikooli Euroopa Kolledž toetab aktiivselt piiriülest koostööd, näiteks on Ukraina, Gruusia ja Loode-Venemaa tudengitele jagatud mitmeid stipendiume Tartus õppimiseks.

Avatud Eesti Fondi Ida-Ida programmi eesmärk on Kesk-ja Ida-Euroopa maade organisatsioonide ja spetsialistide vahelise koostöö arendamine ning kogemuste vahetamine. Taotlusi võetakse vastu jooksvalt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing