Vahistati Sitsiilia maffia Cosa Nostra juht

12. aprill 2006, 11:56

Sitsiilias ?Ristiisa? filmiga kuulsaks saanud Corleones vahistati Cosa Nostra juht Bernardo Provenzano, kes oli tagaotsitumaid Itaalia mafioososid.

73aastane Provenzano tõusis Cosa Nostra juhiks 1995. aastal, kui arreteeriti selle eelmine juht Leoluca Bagarella. Uurijad ütlesid, et ta oli nelikümmend aastat vältinud kinnikukkumist tänu Sitsiilia politseinike, ärimeeste ja poliitikute toetusele. Ettevaatlik Provenzano ei kasutanud telefoni ja viimane temast teadaolev foto on pärit 1959. aastast.

Tema juhtimisel lõpetas Cosa Nostra tuntud tegelaste mõrvamise, mis enne oli tavaline, ning koondas tähelepanu maffia äri ajamisele.

?See on suurepärane saavutus maffiavastases võitluses,? ütles Itaalia parlamendi maffiavastase võitluse komisjoni liige Giuseppe Lumia Financial Timesile.

SOS Impresa andmeil lüpsid Itaalia organiseeritud kuritegelikud rühmitused 2004. a legaalset majandust 28 miljardi euroga.

Provenzano vahistamise hetk on sümboolne, sest viis aastat peaministri ametis olnud Silvio Berlusconile heideti tihti ette, et tema valitsus ei suutnud maffiavastases võitluses midagi ära teha.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing