EPL: Minister Aab piirab alkoholimüüki

17. aprill 2006, 07:10

Sotsiaalministeerium tahab oluliselt piirata alkohoolsete jookide kättesaadavust.

Noorte seas maad võtnud joomarlust aitaks sotsiaalministeeriumi hinnangul piirata see, kui riigikogu teeks aastas neli päeva alkoholivabaks, keelustaks vägijookide müügi bensiinijaamades ja spordiplatsidel ning vabastaks tele-eetri napsureklaamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Nende ettepanekutega tahab sotsiaalminister Jaak Aab täiendada ringitegemisel olevat alkoholiseadust, kus on juba kirjas üle-eestiline öine alkoholimüügi keeld.

Laste ja perede väärtustamise nimel tahab ministeerium keelata alkohoolsete jookide jaemüügi emadepäeval, lastekaitsepäeval 1. juunil, teadmistepäeval 1. septembril ja isadepäeval. Sellega astub Jaak Aab oma eelkäija Marko Pomerantsi jälgedes, kes tuli paari aasta eest välja samalaadse ideega.

Samuti peaks bensiinijaamades lõppema viina, veini ja õllega kauplemine. Sama on juba teinud Inglismaa, Iirimaa, Norra ja Rootsi ning Soome lubab tanklates müüa vaid lahjat alkoholi.

Veel üritab Aab leida toetust 'müügiedenduse keelule', mis tähendaks alkoholireklaamide kadumist nii tänavapildist kui ka teleekraanilt. Sama ettepanekut pakkus ta ka tänaseks takerdunud uude reklaamiseaduse eelnõusse, kuid jäi valitsuses oma kolleegidele alla.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing