Briti valitsus lubab kaitsta sinivereliste põllumajandustoetusi

07. juuni 2006, 10:10

Briti valitsus teatas, et jätkab võitlust suurte ELi põllumajandustoetuste säilitamiseks suurfarmidele.

Briti põllumajandus-, toidu- ja maaelu ministeeriumi sõnul on ELi ühtse põllumajanduspoliitika reformi eesmärk muuta ELi põllumajandussaadused maailmaturul konkurentsivõimelisemaks. „Selle saavutamiseks tuleb premeerida kõige efektiivsemaid talunikke,” ütles ministeeriumi esindaja.

Sinivereline maa-aadel on valitsuse sõnul parim kaasaegse efektiivse suurpõllunduse esindaja, vahendab Financial Times.

ELi põllumajandusvolinik Mariann Fischer Boel tahab kehtestada toetuste saamiseks ülempiiri, mis ei võimaldaks ühel maaomanikul või majapidamisel saada aastas ELi põllumajandustoetusi enam kui 300 000 eurot. See jätaks Briti suurmaaomanikud, sealhulgas hulga riigi rikkaimaid aristokraate, ilma kopsakatest summadest, kirjutab leht.

Westminsteri hertsogi Grosvenor Farms sai näiteks 2004. aastal ELi põllumajandustoetusi 448 000 naela ja Marlborough hertsogile kuuluv Blenheim Farm Partnership 511 000 naela.

Briti valitsus sõdis „häälekalt ja järeleandmatult” Euroopa Komisjoni sarnaste plaanide vastu ka 2002. aastal, mil samuti oli kaalumisel ELi põllumajandustoetustele ülempiiri kehtestamine, kirjutab leht.

ELi põllumajandustoetusi jälgiva Farmsubsidy.org andmeil puudutaks ülempiiri kehtestamine ELi 15 vanemas liikmesriigis 1880 farmi. 1430 neist asuvad Saksamaal – paljud endise Ida-Saksamaa kolhoosid – 330 Suurbritannias ja 30 Prantsusmaal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing