Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

SLÕL: Siseminister Kalle Laanet ei poolda lennujaamade turvanõuete karmistamist

22. august 2006, 08:20

Siseminister Kalle Laanet ei toeta ideed karmistada veelgi lennujaamade üleeuroopalisi turvanõudeid.

Minister on seisukohal, et pigem peaks tugevdama luureorganisatsioonide tööd, et seesugust riski nagu Londonis ei tekiks, kirjutab SL Õhtuleht.

Suurbritannia siseminister John Reid on öelnud, et pärast läinud aasta 7. juuli metroorünnakuid on julgeolekujõududel õnnestunud ära hoida neli suurt terroriakti ning ta kinnitas, et al Qaedaga seotud rühmituse plaan õhkida korraga kuni kümme USAsse lendavat õhulaeva oleks nõudnud vähemalt 3000 inimese elu. Reid on rõhutanud vajadust laiendada tõhustatud turvakontrolli lennujaamades kõigilt Euroopa Liidu liikmesriikidelt.

Laaneti sõnul on igasuguse riski taandamine tõsine väljakutse nii sisejulgeolekule kui ka luurestruktuuridele, kes peavad olema informeeritud ja võimalikud terroriaktide plaanijad tabama. 'Turvakontrolli tuleb tõhustada ohuhinnangu kohaselt, mitte lennujaamades permanentselt,' kinnitas Kalle Laanet, kes ei toeta ideed karmistada veelgi lennujaamade üleeuroopalisi turvanõudeid.

Laanet Eestile suurenenud ohtu praegu ei näe, kuid olukord võib muutuda tundide ja minutitega. 'Meie sisejulgeolekustruktuurid tegelevad pideva seirega,' kinnitas minister.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing