Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ETVs hakkab jooksma kommunistide võimumonopoli murdmist lahkav sari

30. august 2006, 17:14

Pühapäeval algab ETVs 16osaline sari “Kümme otsustavat aastat”, mis kajastab kommunistide võimumonopoli murdnud sündmusi.

Poolas, Balti riikides, Ida-Euroopas ja NSV Liidus toimunud sündmusi lahkav seriaal on valminud mitmeaastase uurimistöö ja paljude reiside tulemusena, teatas ETV. Saatejuht Juhan Aare on kutsunud kaamerate ette eilseid ja tänaseid Eesti elu suunajaid, vabadusvõitlejaid ning poliitikuid.

Saadetes meenutavad ja mõtestavad 15-25 aasta taguseid sündmusi NSV Liidu president Mihhail Gorbatšov ja tema nõunik Aleksandr Jakovlev. Mitmes saates näevad vaatajad katkendeid intervjuudest Poola ekspresidendi Lech Walesa’ga, Katoliku Kiriku Piiskopiga Eestis Philippe Jourdan’ga, endise NSV Liidu sõjaväeluure ohvitseri Viktor Suvoroviga, Vatikani Raadio ja Telekeskuse töötajatega.

“Kümme otsustavat” aastat tulevad vaatajate ekraanidele Okupatsioonide Muuseumist ja Vabadusvõitluse Pargist, Kadriorust ja Toompealt, Ristide mäelt ja Solidaarsuse peakorterist, Gdanskist ja Moskvast, Berliinist ning Roomast.

Autor ja saatejuht on Juhan Aare, režissöör Toomas Lepp. Eesti Televisiooni tellimusel on saate tootnud Eesti Kultuurfilm OÜ.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing