Turistide arv Läti suurimas kuurortlinnas Jurmalas kasvas kolmandiku võrra

01. september 2006, 17:22

2006. aasta esimeses pooles külastas Läti populaarseimat kuurortlinna Jurmalat 47 868 turisti, mida on 36% rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

Põhilised Jurmala külastajad tulevad Suurbritanniast, Ukrainast, Hollandist, Saksamaalt, USAst ja Tšehhi Vabariigist. Samuti on suurenemas turistide arv ka Norrast ja Eestist. Jurmala linnavalitsuse turismiinfokeskuse andmetel on odavnenud Norrast tulevatele turistidele lennupileti hinnad.
Geograafilise selekteerimise põhjal võib öelda, et enim külastajaid on pärit Lätist (40,5%), samuti ka Eestist (13%), Leedust (11%), Venemaalt (8%) ja Soomest (7%) .

87 protsenti turistidest eelistavad peatuda hotellides või puhkekeskustes. Väga populaarsed on ka erinevad kämpingud. Neid eelistavad peamiselt turistid, kes on pärit Hollandist, Leedust, Lätist, Saksamaalt, Soomest ja Eestist.
Külalistemaju eelistavad jällegi pigem kodanikud Lätist, Leedust, Venemaalt ja Soomest. Turistid, kes valivad alati ööbimise mugavas hotellitoas tulevad kas Austriast, Uzbekistanist, Suurbritanniast, või USAst.

Kõige pikemat aega viibivad Jurmalas külastajad, kes tulevad kas Uzbekistanist(13 päeva), Türgist (7 päeva), Iisraelist (7 päeva), Valgevenest (6 päeva), Venemaalt (4 päeva) või Saksamaalt (4 päeva).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing