Virumaa Teataja: AS Rakvere Piiritustehas laiendab turgu

15. september 2006, 08:27

Septembri alguses edukalt taastootmist alustanud Moe piiritustehaselt on sellel hooajal oodata mitmeid uusi projekte.

ASi Rakvere Piiritustehas juhataja Arno Kanguri sõnul on käesolev aasta olnud nende jaoks edukas, kirjutab Virumaa Teataja. '1. septembri seisuga oleme müünud sama palju piiritust, kui terve 2005. aasta peale kokku,' ütles Kangur.

Tema sõnul on nii Rakvere kui ka Moe tehas jõudnud praeguseks optimaalsele režiimile. 'Kõik, mis tehasest tuleb, läheb ka müügiks,' sõnas juhataja.

Peale viina tootmise saab piiritust kasutada veel väga mitmes valdkonnas ja selle poole hakkabki tehas tulevikus püüdlema. 'Moe piiritustehases denatureerime piiritust, mis tähendab, et muudame selle joogikõlbmatuks, ja nii sobib see hästi keemiatööstuse tooraineks. Sellega seoses plaanime turule tuua piirituse baasil valmistatud X2O firmamärgiga aknapesuvedeliku ja süütegeeli,' ütles Kangur.

Tema sõnul on Eesti kauplustes müügil palju metanooli baasil valmistatud aknapesuvedelikke, kuid metanooli aur on mürgine, imendub kergesti organismi ja võib tervisele ohtlikult mõjuda.

Lisaks on Moe piiritustehases, mis asub vanas mõisahoonete kompleksis, plaanis arendada muuseumitegevust. 'Moel võiksime turistidele ringkäike teha, nagu tehakse näiteks Šoti viskimuuseumides. Külastajad saaksid näha arhailist mõisakompleksi ja samuti tehase töötamist,' rääkis Kangur.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing