Nafta kukkumine tõstab optimismi

25. september 2006, 12:53

Euroopa börse on täna toetanud naftahinna
kukkumine, UCB otsus osta Schwarz Pharma AG ja Credit Suisse positiivne soovitus
telekomisektori aktsiatele.

Naftabarreli hind on esimest korda viimase kuue kuu jooksul langenud alla 60 dollari barrelist, kuna Iraani president Mahmoud Ahmadinejad sõnul on nad oma tuumaprogrammi osas avatud välismaailmaga kõnelustele.

Turgudel spekuleeritakse, et Iraan ei soovi mitte mingil juhul oma nafta eksporti peatada, kuna tegemist on riigile väga olulise rahaallikana.

Naftahinna odavnemine on tõuke andnud suurtele kütusetarbijatele. Euroopa suurima odavlennufirma Ryanair`i aktsia on kosunud 2,8%, tasemeni 8,38 eurot.

Kosunud on ka autotootjate aktsiaid, kuna odavnev bensiin võib aidata tõsta uute masinate müüki. Volkswageni aktsia on tõusnud 1,8% ja PSA Peugeot Citroen 0,9%.

Schwarz Pharma aktsia on rallinud 16%, kuna Belgia ravimitootja UCB nõustus ostma Schwarzi 4,4 miljardi euro eest.

Ajalehe Focus andmeil plaanivad Apax Partners Worldwide ja Goldman Sachs Group osta meediafirma ProSiebenSat.1 Media AG. Viimase aktsia on kosunud 3%, tasemeni 21,35 eurot.

Käimasoleval aastal on Euroopa ettevõtete ülevõtmiste kogumaht jõudnud juba 1,17 triljoni dollarini.

„Euroopa börse aitab odavnev nafta hind. Liitumiste ja ühinemiste aktiivsus aga näitab, et regiooni aktsiates on endiselt väärtust,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg Merchant Securities fondivalitseja James Crocker.

Credit Suisse strateeg Andrew Garthwaite on lükanud tõukele Euroopa telekomisektori, mille aktsiates on analüütiku sõnul näha juba mõnevõrra väärtust.

France Telecom aktsia on lisanud oma hinnale 1,8% ja Deutsche Telekom 1,5%

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2006, 12:52
Otsi:

Ava täpsem otsing