Kullapere ülemus: ma ei teadnud midagi

13. oktoober 2006, 11:32

Saare regiooni direktor Tõnu Talvi ütles,
et tema alluvate Arvo ja Kadri Kullapere Kaitsepolitsei poolt ametikuriteos
kahtlustatavateks kuulutamine oli talle halb üllatus.

"Mis siin ikka kommenteerida, tegu on kahetsusväärse juhtumiga. Kogu looduskaitse on surve alla sattunud. Eks iga mees peab oma tegude eest ise vastutama," ütles Talvi.

"Mina ei ole süüdimõistja. Minul pole temaga probleeme olnud," märkis Talvi.

Talvi ütles, et tema ei olnud eelnevalt teadlik sellest, et tema alluvate Arvo ja Kadri Kullapere vastu on juba 2002. aastal kevadel algatatud kriminaalasi ametiseisundi kuritarvitamise tunnustel.

Kullapere töötab praegu looduskaitsekeskuse Saare regiooni asedirektorina, Kadri Kullapere töötab samas asutuses loodushariduse spetsialistina.

Talvi sõnul jätkavad nii Arvo kui ka Kadri Kullapere oma ametikohtadel: "Nad on looduskaitsekeskuse peadirektori poolt tööle võetud ja nende ametist vabastamine sõltub peadirektori otsusest. Samas peadirektor Jaanus Tuusti on öelnud, et me ei hakka kohtuotsusest ette ruttama, vaid ootame ära," selgitas Talvi.

"Olen ise hariduselt bioloog ja pean end ausaks inimeseks. Kahju, et looduskaitsjate tsunftis sellised asjad on juhtunud," märkis Talvi. "Ühiskonnale on ju looduskaitset vaja. Eks see puhastustuli, mis viimaste nädalate jooksul on üle käinud, on vajalik ja ehk muudab see süsteemi kokkuvõttes tugevamaks."

Talvi sõnul ei arva ta, et tegu oleks süsteemi veaga, vaid pigem kokkusattumusega, et praegu on looduskaitse valdkond tähelepanu alla sattnud. "Siin on nii meedia kui ka poliitlised suhted segamini," nentis Talvi.

Talvi sõnul on imelik, et kaitsepolitsei poolt läbi viidud menetlus on nii kaua aega võtnud. "Kus see siiani on olnud? Me ei teadnud midagi, kui ta (Arvo Kullapere toim.) tööle võeti."

Talvi sõnul koondati 1. jaanuarist kaitsealade administratsioonid riikliku looduskaitsekeskuse alla. "Endiste kaitsealade administratsioonidele tehti ettepanek liituda looduskaitsekeskusega. Avalikku konkurssi ei toimunud ja enamus endiste looduskaitsealade töötajaid võtsid pakkumise vastu," selgitas Talvi.

"Mina pole temaga töölepingut sõlminud. Regioonidirektor võttis ta tööle. Neid töölevõtmisi koordineeris keskkonnaministeeriumi komisjon, kuhu kuulusid kantslerid, asekantslerid ja osakonna juhatajad," rääkis Talvi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2006, 12:12
Otsi:

Ava täpsem otsing