Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Norby Telecom laieneb Lätti ja Leetu

Mariliis Pinn 06. november 2006, 08:12

Baltimaade suurim traadita WiMAX Interneti
operaator Norby Telecom plaanib koostöös IBM-iga lähiajal rajada ulatuslikud
WiMAX Interneti levialad Lätti ning Leetu.

"Norby Telecomi ja IBM-i vahel sõlmitud leping on unikaalne, sest varem pole sellises mahus telekommunikatsiooni- ja riistvaratootja vahel full-outsource lepingut tehtud," lausus Norby Telecom AS juhatuse esimees Oleg Shvaikovsky. "Telekommunikatsiooniettevõttena ei pea me tegelema enam riistvara edasimüügi, paigaldamise või hooldusega, vaid saab keskenduda põhitegevusele - pakkuda Baltimaades kiireid andmesidelahendusi ja kõrgetasemelist IP-telefoniteenust."

IBM Eesti OÜ tegevdirektor Valdo Randpere märkis, et IBMi jaoks tähendab koostöö Norbyga innovatsiooni ja mobiilse elustiili toetamist. "Kasutades ära IBMi teenuseressurssi suudab Norby uusi WiMAX kliendiseadmeid oluliselt kiiremini paigaldada," selgitas Valdo Randpere. "Traadita internet muudab interneti kättesaadavaks nii tööl, kodus kui ka puhkehetkel - revolutsiooni ulatust võib võrrelda tavatelefoni taandumise ja mobiiltelefoni võidukäiguga. Kaasaegne inimene tahab iga hetke ratsionaalselt ära kasutada, IBM tahab teda selles aidata."

Norby Telecom on Baltikumi esimese ning suurima WiMAX leviala operaator, kes on tänaseks katnud Eestis WiMAX Internetiga 17 000 ruutkilomeetrit. Käesoleva aasta lõpuks, kui jõuab lõpule üle-Eestilise WiMAX leviala ehitamine, on Norby katnud rohkem kui 40% Eestimaast. "Eesti on selle aasta lõpuks kahtlemata kõige "wimaxeeritum" riik maailmas, sest erinevate operaatorite traadita Internetiga kaetakse üle 75% Eestimaast," lisas Oleg Shvaikovsky.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2006, 08:12
Otsi:

Ava täpsem otsing