Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Prügi on ajanud Napoli kriisi

03. jaanuar 2008, 13:39

Napoli elanikud on
protestimärgiks kuhjanud tänavatele prügihunnikud, sest kohalikud
prügimäed on suletud.

Kohalikud prügimäed on täiesti täis ja kogukonnad ei taha lasta ehitada piirkonda uusi prügimägesid. Seetõttu ei ole prügivedajatel prügi enam kuhugi viia ja arvukad prügikuhjad on tekkinud tänavatele pärast vaidluse algust kaks nädalat tagasi.

Selle aja jooksul on puhkenud rohkem kui sada tulekahjut ja keskkonnametnikud on hoiatanud mürgise suitsu riski eest, kirjutas BBC.
Tuletõrjujad ei saa enam väljakutsetega hakkama, sest neil ei jagu piisavalt tööjõudu.

Üks Napoli tänav blokeeriti kohalike elanike poolt, kes kartsid, et prügimägi võidakse nende piirkonnas uuesti avada.

Napoli ja seda ümbritsev Campania maakond on viimasel paaril aastal kannatanud mitme prügikriisi pärast ning Euroopa Liit alustas 2007. aasta juunis kohtuasja.

Kuigi kohtuasi on endiselt pooleli, on väga tõenäoline, et viimane tüli toob sellele kiirema lahenduse. Euroopa keskkonnakomisjoni kõneisik Stavros Dimas teatas, et olukorda Napolis jälgitakse.

Itaalia parlamendi keskkonnakomisjoni esimees Ermete Realacci ütles, et prügi olukord läheb veelgi hullemaks. „Situatsioon Campanias on ülekohus, mida meie riik ei saa endale enam lubada,” ütles mees. Poliitik pani kohalikele võimudele südamele leida uued sobilikud prügipaigad.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2008, 10:14
Otsi:

Ava täpsem otsing