Narva usaldab endiselt Moissejevit

Koit Brinkmann 14. jaanuar 2011, 00:00

Paari kuu eest vanglast välja saanud Moissejev oli ilma jäänud linnavolikogu liikme kohast, kuid tasud linnale kuuluvate ettevõtete Transservis-N ning Narva Vesi nõukogust tiksusid igal kuul edasi. Vee ja leiva peal istumine ei võtnud talt ära ka linna asutatud sihtasutuse Narva Näitused juhatuse liikme palgalist kohta.

Nõukogus kolm keskerakondlast. Hiljuti kirjutas Äripäev Narva Tööstuspargi juhi Vadim Orlovi toimetamistest linnale kuuluva varaga. Tööstuspargi nõukogus istuvad kolm kohaliku tähtsusega keskerakondlast - suvel prokuratuurilt altkäemaksu võtmise kahtlustuse saanud linnapea Tarmo Tammiste, aastatega uurimiste kadalipus karastunud Fjodor Ovsjannikov ning erakonna Narva piirkonna kunagine juht Moissejev.

Linnapea ettepanekul pikendati linnavalitsuse kolmapäevasel istungil nõukogu liikmete volitusi veel järgmiseks kolmeks aastaks.

Altkäemaks muudeti pistiseks. 2008. aasta augustis pidas kaitsepolitsei Moissejevi kinni kahtlustatuna 100 000kroonise altkäemaksu andmises Ida politseiprefektuuri majanduskuritegude talituse juhile, vanemkomissar Jevgeni Fedorenkole. Vastutasuks pidi politseiametnik tegema kahes kriminaalasjas Moissejevile sobiva otsuse.

Viru maakohus mõistis mullu aprillis Moissejevi süüdi altkäemaksu lubamise ja andmise katses, karistuseks määrati talle kümne kuu pikkune vangistus.

Hiljem muutis Tartu ringkonnakohus süüdimõistmise kvalifikatsiooni pistise lubamise ja andmise katseks, karistust ei muudetud.

Minu teada on ta oma karistuse ära kandnud ehk sellega on tasaarveldus tehtud. Moissejev on ärimees, kelle patt seisnes selles, et ta oli liiga lihtsameelne ja sattus provokatsiooni ohvriks. See, nagu ka linnapea Tammiste kahtlustus, on näpust imetud asi. Mina isiklikult usaldan Moissejevit. Tema süüdimõistmine ei ole erakonnale mingi plekk, küll on ta lubanud, et ta enam poliitikas ei osale. Samas oleks rumal mitte kasutada tema oskusi linnale kuuluvates ettevõtetes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:45
Otsi:

Ava täpsem otsing