Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Swedbank: euro ei ole jaemüügi languse peapõhjus

ÄP 03. märts 2011, 00:00

"Jaanuari 2%ne langus kaubanduses oli aastases võrdluses mahupõhine, rahalises vääringus oli tegemist aga hoopis 4,5%se kasvuga," ütles Katuðin.

"See näitab pigem seda, et inimesed on olnud valmis oma kulutusi suurendama. Samas liiguvad hinnad väga kiiresti eest ära, mis toob kaasa selle, et mahulised käibed vähenevad," märkis ta.

"Eriti ilmekalt näitab seda eelkõige toidukaupasid müüvate kaupluste tulemus, kus mahud langesid koguni 6%, kuid rahalises mahus oli kasv 2%," lisas ta.

Katuðini sõnul näitas juba aasta 2010. aasta lõpp, et inimesed hakkavad masust väsima ja on valmis uuesti kulutusi suurendama.

"Lisaks sellele on praegu arvuliselt rohkem tööga hõivatud inimesi, kellel on taas võimalus tarbida. Oluline kaubamahtude vähenemise põhjus oli kiire inflatsioon ning euro mõju oli pigem teisejärguline. Raha on inimesed jätkuvalt rohkem kulutanud kui aasta varem. Lihtsalt hinnatõus on olnud suurem kui tarbija oleks oodanud," rääkis ta.

Konjunktuuriinstituudi juhi Marje Josingu sõnul võis jaanuarikuist jaemüügi langust mõjutada eurole üleminekust tingitud tarbijate ettevaatlikkus.

Lisaks võis müüki mõjutada ka hinnatõus, ütles Josing ERRile. "Nafta hinna tõus maailmaturul tähendab tarbijatele suuremaid kulutusi mootorikütusele, transpordile ja eluasemele," märkis Josing.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:48
Otsi:

Ava täpsem otsing