Investor Toomas

Kes on investor Toomas

Kes on Investor Toomas?

Ühe Tallinna väikese IT-firma osanik ning samas programmeerijana töötav 49aastane Toomas tegi 2002. aasta alguses kaaluka otsuse. Ta alustas paljudele oma tollastele eakaaslastele mõttetuna tunduvat pensionipõlve kindlustamist.

Toomas võttis teadmiseks, et tema pensionile mineku ajaks (aastal 2031) on pensionäre võrreldes tööjõulise elanikkonnaga Eestis märgatavalt enam kui praegu. See aga tähendab, et soovides korraliku elustandardi jätkumist pensionieas, pole mõtet jääda lootma vaid riiklikule pensionile.

Toomasel oli 2002. aasta alguseks koos miljon krooni ehk 64 000 eurot, mida ta otsustas aktsiaturule paigutada eesmärgiga tagada endale 30 aasta pärast muretu vanaduspõlv. Toomas on liitunud ka pensionisammastega, et kasutada ära riigi pakutavad maksusoodustused ja võrrelda enda portfelli tootlust enda pensionifondide tootlusega. Lisaks jälgib Toomas igapäevaselt oma kulutusi ning otsib erinevaid säästmisnippe.

Investeerimisstrateegia

Toomase investeerimisprogrammi pikkuseks on 30 aastat tootluse eesmärgiks on ta seadnud 12% aastas, mille õnnestumisel muutuks tema 64 000 eurot 30 aasta pärast 2 miljoniks euroks. Toomas investeerib ettevõtetesse, mis on tema hinnangul pikaajalise kasvupotentsiaaliga ning mis on end minevikus heast küljest näidanud.

Ta on koostanud endale nn jälgimisnimekirja erinevatest ettevõtetest, sektoritest ja piirkondadest ehk koondanud tema jaoks huvitavad ja päevakajalised investeerimisideed. Investeerimisotsused vaatab ta reeglina üle korra kvartalis, pärast ettevõtete kvartaliaruannete avaldamist. Ta püüab hoida end tagasi emotsioonide ajendil aktsiate ostmistest ja müümistest ning ei loobu väärtpaberitest, mille hind langeb, kuid potentsiaal säilib. Kui Toomas näeb, et ta on teinud vale investeerimisotsuse, tunnistab ta seda endale ja müüb selle ettevõtte aktsiad maha. Ta kaalub müüki ka siis, kui ettevõtte aktsia on Toomase meelest juba liiga palju tõusnud ning tundub ülehinnatud. Toomas otsustab aktsiate soetamisel mitte rabelda, vaid need aegamööda endale soetada. Aastas teeb Toomas vähemalt 12 tehingut. Toomas püüab oma investeeringud hajutada erinevate majandussektorite, piirkondade ja valuutade vahel. 2015. aasta alguses ehk pärast enam kui kümne aasa pikkust investeerimiskogemust, otsustas Toomas muutuda riskijulgemaks ehk ta hakkas 10% portfellist paigutama riskantsemalt ning lühema ajahorisondiga.

Toomase aktsiaportfell

Sulge Tutvustus

Investor Toomas: petuskeeme ei toeta

20. juuni 2016, 12:15
Investor Toomas
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160620/INVESTOR/160629990/AR/0/AR-160629990.jpg

Reedel veebis ilmunud lugu investor Annest tekitas lugejates palju kriitilist vastukaja, sest jäi mulje, et promon püramiidskeeme ja võrkturundust. Tegelikult ei olnud see eesmärk, vaid soovitan Anne eeskuju mitte järgida.

Koduinvestor Anne kirjutas, et plaanib iga kuu investeerida 425 eurot ja niimoodi 12 aastat järjest. Tema sõnul oleks see vastupidine sellele, kuidas alustasin mina. Mul oli kohe olemas miljon krooni ehk 64 000 eurot, tema plaanib samaväärse summa kokku ajada 144 kuu ehk 12 aastaga. Enamik tema investeerimissoovitustest olid mulle tundmatud ning süvenedes selgus, et tegemist võib olla skeemidega, mis pole paljudele aastate jooksul tõotatud taevamannat toonud.

Läbipaistmatud skeemid

Anne tõi enda portfellis välja selle, et on investeerinud sellisesse skeemi nagu OneCoin. Ka on investeerinud ta Angel Business Clubi kaudu kolme ettevõttesse. Mitu lugejat kurtis selle üle, et tegemist on läbipaistmatute skeemidega, kus paljud on oma raha kaotanud. Ka tõid lugejad välja, et OneCoin’il pole krüptorahana tegelikult mitte mingisugust sisemist väärtust, sest seda ei saa poodides kasutada maksevahendina.

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2016, 11:39
Otsi:

Ava täpsem otsing