Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hoiupank blokeeris seadusevastaselt konto

16. veebruar 1998, 00:00

Hoiupank blokeeris ebaseaduslikult arvutitootjale Sign kuuluva konto.

Hoiupank blokeeris mullu novembris ASi Sign kontol ligi 200 000 kr politseiuurija kirja ja politseiprefektuuri määruse alusel, seoses kriminaalasja algatamisega.

Panga vastuses ASile Sign aasta alguses seisis, et konto on aktiivne, blokeeritud on vaid kirjas märgitud summa, st laekumised ja väljamaksed olid võimalikud reserveeritud summast ülejääva summa ulatuses.

Krediidiasutuste seaduse järgi saab kliendi vara arestida või konfiskeerida vaid kohtuotsuse, kohtu või uurimisorgani määruse või maksuhalduri ettekirjutusega seaduses ettenähtud korras.

Hoiupanga suhtekorraldusosakonna asejuhataja Erki Peegeli sõnul ei teinud Hoiupank midagi valesti, kuna määrus kriminaalasja algatamise kohta ja uurija kiri olid olemas.

ASi Sign jurist Heiki Tulk ütles, et vaja on määrust vara arestimise kohta, ning kriminaalasja algatamine ei eelda vara arestimist.

Sama ütles ka Eesti Ühispanga jurist Marju Sibrits. Ta lausus, et kriminaalasja algatamisel saab uurija infot konto kohta, kuid arestimiseks on vaja siiski kohtu määrust.

Kuna juhtum mustab firma mainet, pöördusime keskpanga pangainspektsiooni poole palvega teha Hoiupangale ettekirjutus vea kõrvaldamiseks, ütles Tulk. ÄP

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing