Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kukepoks kestab

23. veebruar 1998, 00:00

Kuigi Eesti avalikkuses viimaste tuulepööriste ajend -- riigiprokurör Indrek Meelaku artikkel ilmus 12. veebruaril, on kaks mehist võitlejat ajakirjandusele ja poliitikale usinalt tegevust pakkunud ka terve eelmise nädala.

Edukalt läbiproovitud skandaaliskeem: pommuudis -- tilkhaaval lisainfot -- poliitikute huvi -- riigi tippjuhtide sekkumine, on jõudnud viimastes etappides üllatavalt kauaks pidama jääda.

"Vanad sõbrad" jõudsid käia presidendi vaibal aru andmas. Oma torke riigijuristide tülisse tegi eksminister Robert Lepikson, süüdistades Varulit, et see mõjutas teda vabastama Tartu prefekti.

Avalikkuse ette jõudis väidetava altkäemaksja -- õigusteadlase Eimar Rahumaa nimi. Viimane ise eitab süüdistusi. Kapo väidab, et Rahumaa tegevuses puudub kuriteo koosseis.

Opositsioon vormistas umbusaldusähvarduse ümber kohustuseks peaministrile asjas selgus luua. Andes seejuures selgelt mõista, et riiukuked (loe: Varul. Meelaku riigiprokuröri töö on niigi läbi saamas) tuleks ametist vabastada. Siimann oma lemmikministrist loobuda ei soovinud, väites, et ei vabasta Varulit ka siis, kui opositsioon talle endale umbusaldust avaldab.

Varul seevastu jõudis väsimushetkel poetada, et ta ei välista tagasiastumist.

Meelak aga on väge täis ja nõuab Varulilt avalikku vabandamist valetamises süüdistamise eest jne jne...

Kasutu kukepoks lõppemise märke ei ilmuta. Aeg näitab, kaua kukkedel kaklushimu on.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:12
Otsi:

Ava täpsem otsing