Kolme päevaga kolmsada investori abimehe kasutajat

02. märts 1998, 00:00

Väärtpaberitesse investeerimise abina mõeldud BNS Investor pakub reaalajas informatsiooni börsitehingute kohta Tallinna väärtpaberibörsil, kavade kohaselt peaks lähitulevikus lisanduma ka Läti, Leedu ja Venemaa turgusid puudutav informatsioon. Lisaks pakutakse mitmesugust graafilist infot, kommentaare ja tehnilist analüüsi.

BNSi juhatuse esimees Allan Martinson hindab BNS Investorit huvipakkuvaks eelkõige keskmisele investorile, nende arvu saab Eestis mõõta sadadega, mitte tuhandetega. Keskmise investori tehtud tehingute maht ulatub miljoni kroonini, aga enamasti jääb sellest piirist allapoole.

Satelliidisüsteemidega tegeleva firma H&E Antenn omanik ja väärtpaberiturul aktiivne tegutseja Hannes Verlin ütleb BNS Investorit kommenteerides, et tema saab uudised kätte ka börsileheküljelt ja kui oled Internetipanga kasutaja, ei ole mingit lisavõimalust enam tarvis. Ka hinnaliikumiste kohta saab börsileheküljelt hea ülevaate, mis ka spekulante rahuldab.

Ainus probleem börsilehekülje juures tuleb Verlini sõnul ette siis, kui tekib segadus ja hinnad hakkavad kuskile poole liikuma. Kõik tahavad sellisel juhul infot saada, tekib ülekoormatus ja leheküljele ei saa sisse. «Aga seesama juhtub ka BNS Investori leheküljega,» lisab ta.

Martinsoni sõnul pakuvad analoogset teenust ka agentuurid Reuters ja Dow Jones, kuid näiteks Reutersi teenus maksab 1000 dollarit kuus. Martinsoni ütlusel hakkab nende teenus maksma 10--20 korda vähem.

Vähemalt märtsi lõpuni on teenusega liitumine tasuta. Martinson ütleb, et edaspidist hinda on raske ennustada, aga tõenäoliselt saab sellest paarisajakroonise kuumaksega teenus. Mõne teenuse eest tuleb võib-olla juurde maksta, jätab ta taganemistee. Hind võib tõusta juhul, kui edastatavate andmete allikad -- börsid ja uudiste edastajad -- info eest tasu küsivad.

Praegu saab BNS Investoriga ühineda küll tasuta, kuid mõni pakutav teenus, näiteks uudistele ligipääsemine, eeldab BNSi uudisteinfo paketia ostmist, mille eest tuleb juba oluliselt rohkem tasuda. Sõltuvalt paketist ja kliendist jäävad tasud 1000 ja 30 000 krooni vahele. Mida väiksem firma ja vähem kasutajaid, seda vähem tuleb ka maksta.

Samas kaotab BNS Investor kasutaja silmis suurema osa oma väärtusest, kui uudistele ligi ei pääse.

Martinson lubab, et seoses Investori käivitamisega töötatakse välja uudistepaketile uus variant BNS Investoriga liitujate tarbeks.

Hetkel peab BNS läbirääkimisi maaklerfirmade ja pankadega, et võimaldada nende kaudu tehinguid teostavatele klientidele BNS Investori tasuta kasutamist. Sellisel juhul tasuks kasutamise eest pank või maaklerfirma.

Kuigi teenus on odav, sihtgrupp tagasihoidlik ning paketi väljatöötamine kulukas, ei näe Martinson muretsemiseks põhjust. Kasutajate võrku peaks laiendama Läti, Leedu ja Venemaa turu lisandumine.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing