Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinna mööblimaja kaupleb ebaseaduslikult

04. märts 1998, 00:00

Mööblimaja AS tellis hoone teise korruse ümberehituse FB Ehituse ASilt, kelle pakkumus oli kõige väiksem, veidi üle nelja miljoni krooni. Ehituse hind kujunes tegelikult kahe miljoni krooni võrra kõrgemaks. Mööblimaja teine korrus avati eelmise aasta märtsis.

Planeerimis- ja ehitusseaduse järgi peab igal kauplusel olema tuleohutuse ja teiste ehitusnõuete täitmist kinnitav kasutusluba. Tallinna mööblimajal kasutusluba puudub.

Kasutusloata ei tohi kauplus tegutseda, kuid tihti väljastavad linnaosavalitsused kauplustele tegevuslube enne kasutusloa saamist.

Tallinna linnaplaneerimisameti osakonnajuhataja Rain Seier teatas, et mööblimaja sai linnavalitsuselt aasta tagasi ehitusloa teise korruse ümberehitustöödeks. Kasutusluba pole mööblikauplus seni saanud, kinnitas ta.

Paar aastat tagasi oli kasutusloa puudumine Tallinna kaubamajades valdav, nüüdseks on kõik endale loa hankinud, rääkis Seier.

Tallinna mööblimaja omanikfirma on direktor Uno Kallase sõnul maksnud ehituse projektijuhile kokku üle kuue miljoni krooni. Mööblimaja keeldus ehitajatele umbes poolteise miljoni krooni maksmisest, sest ehituses ilmnesid vead.

Kallas näitas mööblimaja teise korruse müügisaalis ringi käies, kui valesti on ehitaja paigaldanud tulekustutid, kuidas lae all jooksevad risti-rästi elektrikaablid ja kuidas põrand lainetab. Mööblimaja ruumid ei ole nende vigade tõttu saanud tuletõrje ja päästeameti luba, samuti puudub kooskõlastus ehitusinspektsioonist.

Kallas väitis, et tuleohtlik kauplus ei ole ja oleks vale mööblimaja osaliselt sulgeda. Mööblimaja on tellinud ehitustööde ekspertiisi ja kavatseb sellele toetudes ehitusfirma kohtusse kaevata. Ühtlasi nõuab mööblimaja kompensatsiooni kulutuste katteks, mis on tulnud seni teha ehituspraagi parandamiseks.

FB Ehituse AS on kaevanud omakorda mööblimaja kohtusse. Ta nõuab veebruaris esitatud hagis 123 000 krooni suuruse hüvituse saamist seni tasumata tööde eest.

Ehitusfirma esindaja Lauri Vitsut ütles, et teadaolevalt ei kajastu FB Ehitusele tasumata arve ASi Mööblimaja raamatupidamises, kuigi arve kättesaamist on Tallinna mööblimaja volitatud esindaja oma allkirjaga tõendanud.

Eelistung FB Ehituse hagis mööblimaja vastu toimub aprilli alguses linnakohtus. Hagi tagamiseks on kohtunik Jüri Mesipuu andnud määruse arestida Mööblimaja ASi pangakontol 123 000 krooni.

FB Ehituse direktor Tiit Kirmet väitis, et vead ehitustööde teostamisel ei tekkinud ehitusfirma süül, sest nemad tegutsesid vaid projektijuhina ning töid teostavaid ehitusfirmasid oli mitu.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing