Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ERA Pank ei osta Ülenurme gümnaasiumi

13. märts 1998, 00:00

Volikogu hinnangul puudub seaduslik garantii kooli säilimiseks panga pankroti või võõrandamise puhul.

ERA Pank tegi Ülenurme vallale ettepaneku gümnaasiumi ostuks, et sinna oma pangandus-, kindlustus- ja spordikallakuga kool luua. Põhikoolis oleks säilinud tasuta õpe, gümnaasium oleks aga muudetud tasuliseks.

Ülenurme vald hindas oma koolikompleksi väärtuseks 50 miljonit krooni. Tegelikult aga hinna üle kauplemiseks ei läinudki, sest valla volikogu kartis kooli eravaldusse müüa. Vallavolinikud leidsid, et ERA Panga pankroti või mõne teise pangaga ühinemise korral ei suuda vald oma kooli tagasi osta ja see võidakse hoopis kinni panna.

«Asi on tõepoolest tupikus,» kommenteeris ERA Panga juhatuse esimees Jaak Kiiker. Vallale tal midagi ette heita polnud, sest omanik peab ju ise otsustama, mida talle kuuluvaga peale hakata. «Oma erakooli ideed me veel maha ei mata,» märkis Kiiker.

Ülenurme gümnaasiumi hoolekogu esinaine Maret Vares nentis, et vallavolikogu eitav otsus oli aimatav ja ka 50 miljonit krooni on koolikompleksi eest liiga kõrge hind.

Ülenurme gümnaasiumi direktor Tarmo Kerstna leidis, et pank suudaks kooli vallast paremini majandada ja korras hoida. Gümnaasiumi tänavune eelarve on vaid 2,78 miljonit krooni ja seal õpib 375 last.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing