Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti Energia pääseb väikese notaritasuga

19. märts 1998, 00:00

Riigikogus vastu võetud äriseadustiku muudatusele tuginedes kehtestab valitsus korra riigiettevõtete vara üleandmiseks asutatavatele äriühingutele, ütles Eesti Energiat nõustava advokaadibüroo Raidla & Partnerid vandeadvokaat Sven Papp. Samuti kinnitas kõnealune seadusemuudatus notaritasu piirmäärad.

«Nüüd on probleem Eesti Energia jaoks äriseadustikku ja notariseadustikku tehtud muudatustega lahendatud,» lausus Papp. Varem oleks Eesti Energia äriregistrisse kandmiseks ainuüksi notaritasu pidanud maksma kuni 40 miljonit krooni. Papi sõnade kohaselt peaksid nüüd need summad jääma 100 000 krooni piiridesse.

Tallinna linnakohtu registriosakond leidis septembris, et Eesti Energia esitatud dokumentides on puudusi ja see venitas ettevõtte kandmist äriregistrisse. Näiteks märgiti ühe puudusena, et asutamisotsus ei ole notariaalselt tõestatud.

Lisaks avastati, et Eesti Energia varade üleandmine aktsiaseltsile Eesti Energia oli puudulik, rääkis Papp. «Tänaseks on need puudused kõrvaldatud ja asutamisotsus on notariaalselt tõestatud,» ütles ta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:17
Otsi:

Ava täpsem otsing