Apananski suundub pangandusse

01. aprill 1998, 00:00

AB Kindlustuse Grupi nõukogu esimees Leonid Apananski ütles, et AB Kindlustuse Grupi üks eesmärke on püüe osaleda panganduses, mistõttu praegu toimuvad ka läbirääkimised mõne Eesti pangaga. Apananski ei nõustunud täpsustama, milliste pankadega läbirääkimisi peetakse.

Valdusfirma realiseerib Apananski sõnul oma tahte osaleda panganduses juba tänavu, eesmärgiga teenindada paremini grupi raha ja hallata kindlustusreserve.

«AB Kindlustuse Grupi mullune käive oli 200 mln, tänavuse prognoos 250 mln kr. Selline raha huvitab iga panka,» märkis Apananski.

Möödunud aasta lõpus tegi valdusfirma katse märkida EVEA Panga aktsiaid suunatud emissiooni käigus, kuid panga aktsionärid otsustasid kasutada täies mahus oma eelisostuõigust ning märkisid emissiooni mitu korda üle.

Hiljemalt tuleva aasta algul kavatseb AB Kindlustuse Grupp Leedu Snorase pangaga asutada kahjukindlustusseltsi Snoro Granatas.

AB Kindlustuse Grupp on valdusfirma, mille käes on ASA Kindlustuse, AB Elukindlustuse, kahjukäsitlusbüroo QEX, ASi Kindlustusvara ja IT firma AB Intechi aktsiate kontrollpakid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing