Esmaspäev 24. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Langus USA turgudel peatus

10. august 1998, 00:00

Riia börsi tabas reedel teine tugev hinnalangus ning tundub, et rahulikud ajad ja suviselt stabiilsed hinnad on taas minevik. Maaklerite sõnul olid languse taga eeskätt välisuudistest närviliseks muutunud kodumaised investorid. Ehkki lääne turgude mõju Riiale on vaid kaudne, pelgavad paljud «paremate aegade» nihkumist määramatusse tulevikku. Turuliider Unibanka andis languseks lisapõhjust -- 20. augustil kontodele jõudev aktsiadividend pole investoritele eriti meelepärane.

Vilniuse börsi põhinimekirjas oli Hermis ainsaks tõusjaks ning Vilniuse panga aktsiaid ei suutnud kergitada ka uudis kolme Balti suurpanga ühinemise edenemisest. Litin langes 5,9 punkti, 654,78ni. Lisanimekirjas oli ootamatu huvi objektiks Balti laevaremonditehas ning selle taga võib olla suuroma-nik Danish Odense, kes enne ülevõtmistaotluse esitamist odavalt aktsiaid kokku ostab. Laevatehas oleks juba teine Vilniuse börsi suurtegija, mille välisosanikud odavalt üles ostavad.

Vene aktsiad tõusid küll õhtupoolikul Dow tugevnemisest tingitult kõrgemale päeva madaltasemeist, kuid sulgusid siiski enam kui kahe aasta madalaimal tasemel. Maaklerid olid enamikus pessimistid, hinnates, et praeguste üliväikeste käivete juures võib Vene turul juhtuda mida iganes. Trend pole seni muutunud ning suhteliselt vilets rahvusvaheline olukord tõusu ei soodusta.

Juba teist päeva liikusid USA aktsiaturud mõõdukal sammul üles ning investorid hingavad kergendatult. Päeva tipptasemeilt tõid kauplemisprogrammid turu siiski alla. S&O500 lõpetas päeva koguni marginaalse langusega, kuna aga tehnoloogiaaktsiate hinnad liiguvad keskmisest kiiremini. Tõusudest hoolimata jäi turg nädalaga miinustesse, Dow üle 3%, teised põhiindeksid mõnevõrra vähem. Ka väikeaktsiate indeks Russell 2000 on toibunud ligi 20% põrumisest ning näitas reedel nappi paranemist. Siiski on tõusul esialgu tehnilise korrektsiooni mekk man.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing