Tallinna Äripank sai kehvad pakkumused

12. oktoober 1998, 00:00

Neeme Roosimägi keeldus Krediidipanga nädal tagasi tehtud ühinemisettepanekut kommenteerimast, kuid pidas tõenäoliseks, et Tallinna Äripank pakkus huvi oma kapitaliseerituse taseme tõttu. Kuna Äripangal on väärtpabereid vaid poole miljoni krooni eest, on panga risk väike ja riskivaba raha on palju.

Roosimägi ütles, et ettepanekutest keelduti, sest Äripangal ei ole liitumiseks vajadust.

«Kiiret meil pole, aga hea pakkumise korral võidakse pank uuele investorile maha müüa,» lisas ta.

Krediidipanga president Rein Otsason väitis reedel, et pank pole Tallinna Äripanga vastu huvi tundnud. «Ma pole kunagi Äripangale liitumisettepanekut teinud ega tee seda ka tulevikus,» kinnitas Otsason.

Ernesto Preatoni tunnistas, et pärast Krediidipanga ostuläbirääkimiste luhtumist uuris ta ka Tallinna Äripanga ostmise võimalusi. «Meile jäi mulje, et pank eksisteerib vaid paberil, tundus, et ta reaalselt äri ei aja,» sõnas Preatoni.

Neeme Roosimägi kinnitas, et Preatoni tegi Tallinna Äripangale aktsiate kontrollpaki ostmise ettepaneku, millest Äripank loobus.

Tallinna Äripank tahab Moskva MAPO pangale kuuluva ja võlgade katteks arestitud 44protsendise osaluse Äripangas ära osta, teatas reedel BNS. Äripank on nõus maksma MAPO panga osaluse eest vähemalt 22 miljonit krooni, teatas Roosimägi.

«Kui varade arestimine tehingut kuidagi takistab, siis asub Tallinna Äripank läbirääkimistesse Läti Parekssiga, kelle nõude tagamiseks on aktsiad arestitud,» märkis Roosimägi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing