Tartu algatas endale kuuluva apteegi pankroti

Väinu Rozental 14. detsember 1998, 00:00

«Linnavalitsus ei kavatse 40 000 krooni suurust omakapitali puudujääki korvata,» põhjendas pankrotiavalduse esitamist Tartu linnavalitsuse õigusteenistuse juhataja Riina Männiste. Ta lisas, et linnavalitsus on võlgniku, mitte võlausaldaja rollis.

Raekoja platsil nn viltuses majas asuva Kivisilla apteegi linna sajaprotsendilise osaluse enampakkumise võitsid oktoobri keskpaigas sama apteegi kaks töötajat, pakkudes 255 000 krooni. Enne ostu-müügilepingu sõlmimist avastasid nad suure puudujäägi ning nõudsid ostusumma tagastamist, mida linn ka tegi.

Apteegi raamatupidamist uurima asunud linnavalitsuse revisjon leidis novembri lõpus, et apteegi kahjum on 559 000 krooni.

Revisjoni andmeil on apteegil lühiajalisi kohustusi 669 000 krooni eest ja käibevara vaid 301 000 krooni väärtuses. «Töötajate sõnul ei oldud seni tehtud ühtki tõsiseltvõetavat inventuuri,» on revisjoniaktis kirjas.

«Olen hämmeldunud, et linna äriühingus ei ole korraldatud regulaarseid inventuure,» kommenteeris avastatud kahjumit Tartu linnapea Andrus Ansip. «Keegi peab selle inetu loo eest vastutama.»

Ühe anonüümseks jääda soovinud ostja sõnul on talle jäänud mulje, et linnavalitsus püüdis müüa oma osalust firmas, millest oli eelnevalt eraldatud magus suutäis, Maarjamõisa haiglas asuv haruapteek.

«Linnavalitsusest erastamistingimusi välja võttes saime ootamatult teada, et haruapteegi rendileping on lõppenud,» seletas ta. «Parematel aegadel andis haiglas asuv haruapteek poole Kivisilla apteegi käibest.»

Kuigi rendileping Maarjamõisa ja Kivisilla apteegi vahel lõppes märtsikuus, oli olemas haigla kiri nõusolekuga pikendada lepingulist vahekorda kuni erastamiseni.

Pettunud ostja kinnitusel lõpetasid Kivisilla apteegi endine juhataja ja Maarjamõisa haigla peaarsti asetäitja poolte kokkuleppel rendilepingu 21. septembril, see on nädal enne linna osaluse müügi konkursi väljakuulutamist. Vahetult enne konkurssi lahkus töölt Kivisilla apteegi endine juhataja.

Maarjamõisa haigla apteegi uus rentnik on OÜ Tartu Uusapteek.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing