Põdejaid sel talvel rohkem

Viktoria Korpan 05. jaanuar 2001, 00:00

?Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tase on 1999. aastaga võrreldes enam-vähem sama,? räägib tervisekaitseinspektsiooni pressiesindaja Agnes Jürgnes. ?Nii septembris kui ka oktoobris oli nädalas haigestumisi alla 5000, novembri alguses haigestumine isegi pisut alanes, kuid kuu keskel algas väike tõus. 1999. aastaga võrreldes oli haigestumine pisut kõrgem ka detsembris.?

Jürgensi sõnul ei tuvastanud tervisekaitseinspektsiooni viroloogia kesklabor kuni detsembri lõpuni ühtegi gripijuhtu. ?Arstid kirjutasid gripidiagnoose varmalt välja,? nendib Jürgens. ?Arstide hinnangu kohaselt küündis gripijuhtude arv kohati kuni kümne protsendini haigusjuhtudest. Laboriandmete põhjal on aga tegemist võrdselt paragripi-, adeno- ja RS-viirusega, nüüdseks on meie laboris diagnoositud ka üks gripijuhtum.?

Suurim haigestunute arv oli mullu veebruari keskel, ulatudes ligi 20 000 põdejani nädalas.

1999. aasta detsembriga võrreldes on Eestis selle talve alguses viirushaigustesse nakatumise juhtumeid üle 1200 rohkem ? novembri viimasest nädalast detsembri lõpuni on haiguse ohvriks langenud üle 26 500 inimese.

Magdaleena haigla polikliiniku perearsti dr Arpo sõnul ei tähenda see veel aga, et tegemist oleks epideemiaga. ?Kuigi vastuvõtt on tõepoolest väga suur,? märgib dr Arpo.

?Kõik need andmed on ametlikult registreeritud haigusjuhtude kohta, kui palju tegelikult nohuse nina ja köhaga inimesi ringi käib, seda inspektsioon ei tea,? täpsustab Jürgens. ?Inspektsiooni enda kollektiiv on seni rivis suuremate kaotusteta, pärast jõule jäi kaheks päevaks haigena koju vaid üks inimene. Aga ei tea, mis järgmine nädal toob, viirushaigused levivad väga kiiresti.?

Eesti ühe suurema tööandja, ASi Eesti Telefon pressiesindaja Anu Vahtra sõnul ei ole Eesti Telefoni töötajad detsembris teiste kuudega võrreldes rohkem haiguslehti välja võtnud.

?Ehk on oma osa selles mänginud ka gripivastane vaktsineerimine, sest tasuta vaktsineerimise võimalust kasutas ettevõttes 800 inimest,? sõnab Vahtra. ?Kohustuslikus korras vaktsineeriti klienditeenindajaid, kes puutuvad iga päev kokku paljude inimestega ja nakatumisoht on seetõttu suurem. ?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:59
Otsi:

Ava täpsem otsing