Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Töötamismugavust saab parandada ka väikese raha eest

Indrek Lindpärg 10. jaanuar 2001, 00:00

Kui erinevate seadmete ja kontoritehnika hoolduse vajalikkuses on iga firmajuht veendunud, siis töötajate mugavuse ja heaolu pealt hoitakse sageli kokku. Tegelikult saab juba paari printerikasseti hinnaga teha oma töökoha tunduvalt mugavamaks ja ohutumaks.

Masstoodetud, piisava reguleerimisvõimaluseta kontorisisustus ei vasta inimeste erinevatele vajadustele, sest iga inimene on unikaalne. Siin tulebki appi ergonoomia ? kuidas kohandada töökoht töötajale sobivaks.

Hästivarustatud kontoritarvete kauplustes on saada palju erinevaid ergonoomiatooteid: ekraanifiltrid, randmetoed, jalatoed, dokumendihoidjad, õige laiusega klaviatuurialused (hiirematt peab mahtuma klaviatuuri kõrvale).

Alati tasub investeerida kvaliteeti. Kõrgema hinnaga kvaliteettooted on testitud ja sertifitseeritud ja pikemas perspektiivis ettevõttele kasulikumad.

Mida saab näiteks juba mainitud 2 laserprinteri kasseti hinna, kokku umbes 3000 krooni eest? Alustama peaks kindlasti ekraanifiltrist. Miks? Arvamus, et tänapäeva monitorid on nii head, et filtrit pole enam vajagi on ekslik.

Poest saaks selle raha eest näiteks peegeldusvastase ekraanifiltri (17?), geeltäidisega randmetoe klaviatuurile koos hiirematiga, reguleeritava dokumendihoidja ja natuke raha jääb ülegi.

Kui jälgida olukorda tänapäeva Eestis, siis siinkohal peab küll kivi viskama kohalike ettevõtete kapsaaeda. Reeglina on välisosalusega ettevõtetes olukord ja teadlikkus (ilmselt ka nende pikemaajalise kogemuse ja info kättesaadavuse tõttu) parem, kuid kohalikes ettevõtetes on veel pikk maa minna, enne kui olukorda võiks rahuldavaks lugeda.

Samas hakkab üha rohkem inimesi ergonoomia vastu tõsiselt huvi tundma. Nähtavasti on üheks süüdlaseks ka juba tekkinud terviseprobleemid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing