Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Greenspan turgutas turge

Peeter Koppel 14. veebruar 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgude eilse liikumise otsustas nagu juba palju kordi varemgi USA keskpanga juht Alan Green-span.

Greenspan väljendas oma eilses ettekandes Senati panganduskomiteele seisukohta, et aasta alguses oli Ühendriikide majandus ?seiskumise äärel? ning endiselt on majanduses domineerimas negatiivse majanduskasvu risk. Sõnavõtu toon andis turgudele selge signaali, et Föderaalreserv, kes on oma keskset intressimäära käesoleval aastal alandanud juba tervelt protsendipunkti võrra, jätkab tõenäoliselt oma agressiivset intressikärbete poliitikat ka edaspidi.

Kõige jõulisemalt reageeris Fedi juhi sõnavõtule paljukannatanud tehnoloogiasektor ning Nasdaqi üldindeks liikus tund pärast kauplemise algust veidi enam kui kahe protsendiga plusspoolel.

Vana majanduse aktsiate puhul jäi reaktsioon rahulikumaks ning Dow oli samaks ajaks kerkinud vaid 0,18 protsenti.

Helsingi börs lõpetas eile Sonera järsu languse tõttu kergelt miinuses. HEX-indeks lõpetas päeva 0,33 protsenti madalamal ning sulgus 9515,98 punkti juures.

Sonera languses tuleb süüdistada põhiliselt maailma suurimat varahaldusettevõtet UBS Warburg, kes kärpis Sonera hinnasihti seniselt 27 eurolt 23 euroni.

Lisaks sellele mõjus Sonera aktsiale halvasti ka uudis, mille kohaselt võib Hispaania Telefonica kasutada oma ostu-optsiooni ning lunastada turuhinnaga osa Soneraga ühisest 3G mobiilside litsentsist Saksamaal. Telefonica niisugune käik tooks Sonerale aga sellelt investeeringult kahjumit.

Sonera aktsia sulgus Helsingis 8,76 protsenti madalamal 16,35 euro tasemel.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:09
Otsi:

Ava täpsem otsing