Tallinna juhid tutvuvad eelarve reeglistikuga

ÄP Online 15. märts 2001, 00:00

Finantsdirektor Ahti Kallaste ütles eile pressikonverentsil, et tegu on protseduurilise dokumendiga, mis määrab kindlaks eelarve koostamise, vastuvõtmise, muutmise, täitmise ja kontrolli põhimõtted.

?Senine eelarve koostamise protsess on olnud läbipaistmatu ning seetõttu äärmiselt haavatav juhuotsuste poolt,? ütles Kallaste. ?Selliste olukordade vältimiseks kirjutamegi lahti kogu protsessi.?

Kallaste avaldas lootust, et eelarvereeglistiku projekt esitatakse linnavolikogu menetlusse tänavu mais ning et sellest saab järgmise aasta eelarve koostamisel juba lähtuda.

Raepressi teatel on linnaeelarve reeglistiku projekti koostamisel on arvesse võetud nii kavandatavad muudatused riigieelarve, valla- ja linnaeelarve ning kohaliku omavalitsuse korralduse seaduses kui ka rahvusvahelisi nõudeid eelarveprotsessile.

Projektis on ka täpsemalt lahti seletatud mõiste ?investeering?, mis oleks põhivara soetamine või põhivara väärtust suurendav rekonstrueerimistöö kogumaksumusega üle ühe miljoni krooni. Jooksvat remonditööd ei loetaks enam investeeringuks, vaid nendele tehtavaid kulusid hakataks kajastama majanduskulude hulgas.

Muu hulgas on kasutatud Eesti eelarveterminoloogias täiesti uut mõistet ?finantseerimistehingud?, mis pärineb riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõust ning tuleneb rahvusvahelisest eelarveklassifikaatorist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing