Jaapani jeeni kurss 22 kuu madalaim

Tõnis Oja 20. märts 2001, 00:00

Jeeni kurss langes dollari suhtes eile 22 kuu madalaimale tasemele 123,57 jeenini dollar. Saareriigi valuuta nõrgenemine peatus pärast Jaapani keskpanga otsust alandada baasintressi praktiliselt nullini. Jaapani Panga president Masaru Hayami põhjendas intressi alandamise vajadust jeeni liigse nõrgenemisega, mis võib tekitada probleeme teistes Aasia riikides.

Jaapani Pank teatas ka, et suunab majandusse suurema hulga raha, suurendades pankade reservi 4 triljonilt jeenilt 5 triljonini.

Analüütikute seas valitseb saareriigi keskpanga otsuse mõju suhtes kahesugune arvamus. Ühed arvavad, et Jaapani Panga otsusel Jaapani majandusele olulist mõju ei ole. Teised seevastu osutavad, et nüüdseks on keskpank kõik oma võimalused ammendanud. Edaspidi peab maailma suuruselt teise majanduse reformimise üle võtma valitsus.

Euro kurss kerkis eile veidi reedesest kolme kuu madalaimalt tasemelt, sest Euroopa Koostöö- ja Kaubandusorganisatsiooni (OECD) peaökonomist Ignazio Visco väitis ajaleheintervjuus, et eurotsooni väljavaated, vähemalt lühiajalises perspektiivis, on head ning Euroopa Keskpank on ainus keskpank, kes ei pea majanduskasvu aeglustumise peatamiseks intresse alandama.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:17
Otsi:

Ava täpsem otsing